Obi Toppin mund ta hedhë poshtë. Ne e pashë shumë në Dejton dhe ne video të rrjedhura nga praktikat.

Shansi i tij për të treguar atë që mund të bëjë ka qenë i kufizuar në Nju Jork këtë sezon, ku ai merr një vrapim të vogël në fillim të çerekut të dytë dhe të katërt, por me mënyrën Julius Randle po luan Toppin shtrydhur. Akoma, një e treta e Toppin

Për të ngritur profilin e tij, Toppin drejtohet në Konkursin Dunk, raporton Shams Charania i The Athletic.

Konkursi i Dunk do të zhvillohet në pjesën e gjysmë të Lojërave All-Star, vendosur për 7 Mars në Atlanta.

Asnjë fjalë ende për atë se tre lojtarët e tjerë mund të bashkohen me Toppin në Contest Dunk, megjithëse Zion Williamson e la derën e hapur për idenë në komentet e fundit për gazetarët – “Kush e di? Kjo është gjithçka që mund të them ”.

Të Portland-it Derrick Jones Jr është kampioni në fuqi i Dunk Contest (edhe sikur të mos ishte rrahur Aaron Gordon), por ai nuk ka thënë nëse do ta mbronte kurorën e tij.

Shikoni më shumë për Knicks

Tri gjëra për të ditur: Lakers, Jazz në vende shumë të ndryshme tani Renditjet e Fuqisë NBA: Brooklyn lëviz në krye ndërsa LeBron, Lakers rrëshqasin Tri gjëra për të ditur: Pse përzgjedhjet All-Star janë gjithmonë në lidhje me snubs?

Rishtari i Knicks, Obi Toppin thuhet se po merr pjesë në Konkursin Dunk fillimisht u shfaq në NBCSports.comSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu