Russillo beson se rivaliteti i Steph-Lillard “më i keq për Dame” fillimisht u shfaq në NBC Sports Bayarea

Edhe më parë Damian Lillard shkeli në fushë në ndeshjen All-Star të NBA-së të Dielën, kamerat do t’i afroheshin në stol për reagimin e tij duke ndjekur të shtëna të mëdha nga Stephen Curry.

Të dy rojet kanë luftuar 33 herë gjatë karrierës së tyre, por morën fjalën si shokë të ekipit për Skuadrën LeBron të Dielën, duke ngritur njëra-tjetrën me disa goditje qesharake me distancë të largët.

Pavarësisht nga dy yjet që treguan një raport miqësor, Ryen Russillo dhe Bill Simmons zbërtheu rivalitetin mes Curry dhe Lillard në një episod të fundit të podcastit të Bill Simmons.

“Duhet të jetë më keq për Dame,” tha Russillo. “Unë nuk e di se sa janë mediat sociale apo çfarë, por jam i sigurt që nuk ka asnjë moment që Dame Lillard të mendojë që Steph Curry është më i mirë se ai. Unë kurrë nuk kam menduar se Lillard ishte më e mirë se Steph Curry. ”

Dame nuk do të ishte Dame nëse ai do të mendonte se ishte Curry Lite. Sigurisht që ai mendon se është më i mirë se Curry, prandaj është në NBA. Edhe pse Curry ka kaluar 25-8 kundër Lillard gjatë gjithë jetës, duke përfshirë 10-0 në playoff, ju e dini që Lillard nuk po hyn në asnjë ndeshje të Golden State duke menduar se ai është mbrojtësi i dytë më i mirë në parket.

Të dy shkuan për tat për të përfunduar gjysmën e parë të Lojërave All-Star, kur Lillard u ngrit për herë të parë nga përtej vijës së gjysmë kortit para se Curry të niste një nga një vend i ngjashëm në dysheme.

Simmons tha se ai ndjehej sikur kishte disa lëvizje nga ndeshja e tyre të mërkurën e kaluar, kur Curry ra 35 por Lillard shënoi 22 dhe erdhi përmes tufës në një fitore 108-106 Portland Trail Blazers.

“Ata ishin të shkëlqyeshëm me njëri-tjetrin në fund të pjesës së parë, shumë nga ato gjëra,” tha Simmons. “Por ende është një rivalitet, më vjen keq. Ata njerëz janë në cep të njëri-tjetrit, nuk ka asnjë diskutim. … Steph dhe Dame, sidoqoftë. Duket pak territoriale ”.

Për sa ia vlen, Curry dukej se shijonte kamën gjysmë kortin e Lillard All-Star Game, duke festuar para se Lillard të ngrinte goditjen.

“Ne nuk e kemi bërë koreografi aspak,” u tha Curry gazetarëve pas ndeshjes. “Sapo mori topin, unë po filloj festimin para se ai madje të gjuajë. E njëjta gjë me mua. Thjesht duke ndjerë lojën dhe duke marrë goditje. ne mendojmë se mund të bëjmë, e dimë që mund të bëjmë por thjesht po provojmë gjëra “.

LIDHUR: Dame mund t’i kishte udhëhequr Dubs në 3 tituj si Curry, thotë trajneri i HS

Sigurisht që ka ngjashmëri midis dy lojtarëve, të cilët kanë të njëjtin pozicion dhe drejtojnë ekipet e tyre përkatëse të Konferencës Perëndimore me shfaqje elegant dhe tufë. Por siç tha Simmons, Curry ka “kartën” përfundimtare me tre kampionatet e tij në NBA.

Derisa Lillard të mund të kryesojë Curry kur është më e rëndësishmja në playoff, kjo bisedë “rivaliteti” është thjesht ushqim për ne njerëzit e medias.

Shkarkoni dhe pajtohuni në Dubs Talk Podcast

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu