Julius Randle godet dyshemenë për një top të lirshëm kundër Hawks
Julius Randle godet dyshemenë për një top të lirshëm kundër Hawks

Duke ardhur në sezon, shumë dyshuan në Nike do të duhet të bëjnë një shkëmbim për një ose dy yje nëse ata shpresojnë të konkurrojnë për vetëm një vend playoff këtë sezon, dhe megjithëse është herët dhe ekipi ende mund të përdorë disa talentë të shtuar, RJ Barrett dhe Julius Randle duket se gjërat i kanë mbuluar vetë – me disa ndihma nga pjesa tjetër e ekipit.

Randle vazhdoi fillimin e tij përvëlues të nxehtë të vitit me një tjetër shfaqje mjeshtërore të hënën mbrëma, duke shkuar për 28 pikë, 17 kërcime, nëntë asistime dhe një vjedhje.

Ai me të vërtetë kishte shtatë xhiro, kështu që kontrolli i tij i topit ka nevojë për disa punë, por nuk mund të mërzitesh shumë kur ai po vë numra si ata dhe thjesht përpiqet të bëjë lojëra.

Barrett kishte ndeshjen e tij më të mirë të sezonit në fitoren 113-108 ndaj Hawks, duke vendosur 26 pikë dhe duke marrë 10 borde për dyfishimin e tij të parë të dyfishtë të sezonit. Ai gjithashtu shënoi pesë asistime dhe dy vjedhje gjithashtu gjatë natës.

Randle është mesatarisht 22.1 pikë, 11.4 kërcime dhe 7.4 asistime, ndërsa Barrett po vë 18.3 pikë dhe 7.6 borde një natë.

Me Barrett ose Randle – ose të dy – – duke udhëhequr rrugën gati çdo natë, Knicks, deri më tani, duket se ka marrë kontribute të forta nga një ose dy djem të tjerë për të ndihmuar kauzën.

Të hënën mbrëma pa Elfrid Payton shënoni 14 pikë dhe nxirrni pesë asistime, ndërsa rishtar Immanuel Quickley shënoi 16 pikë të larta në karrierë jashtë stolit – Knicks ishin gjithashtu plus-17 gjatë 19 minutave të tij të lojës, plus-minusi më i mirë në ekip.

Kombinoni të gjitha përpjekjet e tyre, dhe Knicks e gjejnë veten fitues të katër nga pesë ndeshjet e tyre të fundit dhe të ulur në garën Nr.5 në Lindje me 4-3.

Knicks ka të ngjarë të bëjë disa lëvizje në një moment para afatit të tregtisë, ose duke marrë një kontratë të keqe për tërheqjen e kapitalit nëse janë duke bërë keq ose duke tërhequr këmbën në një marrëveshje të madhe nëse janë në grindje playoff, por të rinjtë grupi që ekipi ka bërë së bashku, përfshirë Mitchell Robinson dhe Obi Toppin, mund të jetë e mjaftueshme për të bërë diçka këtë vit.

Jemi vetëm rreth dy javë, por Knicks po kthejnë disa kokë këtu – dhe nuk kanë ndërmend të ndalojnë së bërëi.

“Mendoj se mund të bëjmë diçka të veçantë këtë vit. Unë mendoj se shumë njerëz duhet të kërkojnë New York Knicks këtë vit, “tha Quickley të hënën mbrëma.

Shumë mund të ndodhë gjatë muajve të ardhshëm, dhe tifozët e Knicks nuk kanë shumë për të mbështetur bazuar në historinë e fundit të ekipeve, por në një vit që do të jetë i veçantë, pa marrë parasysh se çfarë të bëjë me COVID-19, pse mund të edhe Knicks të jenë?Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu