Filadelfia 76ers janë në mes të asaj që ata shpresojnë të jenë një titull i drejtuar në këto playoff 2021, por ata duket se kanë goditur pak përplasje në rrugë pasi do të humbasin një pjesë kryesore të formacionit të tyre.

Veterani Danny Green la fitoren e së Premtes në Lojën 3 ndaj Atlanta Hawks për shkak të një tendosje të djathtë të viçit dhe ai u zëvendësua nga Furkan Korkmaz i cili luajti mirë në mungesë të tij. Pas disa provave, është përcaktuar që Green tani do të humbasë 2-në-3 javë me dëmtimin dhe me një garim të mundshëm të Konferencës Lindore që do të vijë së shpejti, ata patjetër do ta humbasin atë.

Me sa u tha, kjo tani ofron një mundësi për Korkmaz dhe të tjerët për të kryer punën. Sixers kanë shumë lojtarë të rinj vërtet të mirë, te të cilët mund të drejtohen. Korkmaz, Shake Milton dhe Tyrese Maxey kanë kaluar të gjitha momentet e këndshme në këto playoff dhe ata do të duhet ta vazhdojnë atë në mungesë të Green.

Ky post fillimisht u shfaq në Wire Sixers! Na ndiqni në Facebook!Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu