Ekipet që telefonojnë Raptors për të pyetur Kyle Lowrydisponueshmëria në një tregti po rrëzohen.

Sidoqoftë, kur ajo bisedë kalon te shoku i gjykatës së Lowry Norman Powell, bisedimet tregtare bëhen më interesante. Ja çfarë Brian Windhorst i ESPN tha në SportsCenter (tip kapelë në Bleacher Report)

“Një emër që është shfaqur me të vërtetë në ditët e fundit ndërsa flas me drejtuesit e ligës: Norman Powell nga Toronto, i cili po kalon një sezon karriere, mesatarisht pothuajse 20 pikë, duke qëlluar 45 përqind nga distanca prej tre pikësh, kishte një 40 pikë lojë javën e kaluar. Për të qenë një agjent i lirë, Raptors duke u përpjekur të vendosin se çfarë të bëjnë duke shkuar përpara këtë sezon dhe në të ardhmen, kështu që Norman Powell mund të jetë një emër surprizë që mund të ndihmojë një pretendent në një marrëveshje të vonë këtë javë. “

Powell ka lulëzuar që prej kalimit në formacionin startues 25 ndeshje më parë. Si fillestar ai është mesatarisht 23.1 pikë në një lojë, po qëllon 46.5% nga tre dhe ka një përqindje 68.5 të vërtetë të gjuajtjes – ai ka qenë një vend i ndritshëm në një vit në Toronto.

Shumë ekipe mund të përdorin një krah të dy mbrojtës / të tillë, veçanërisht një me përvojë në playoff dhe kampionat (Powell ka një rrjet me Raptors).

Powell është duke bërë 10.9 milion dollarë këtë sezon dhe ka një mundësi lojtari për 11.6 milion dollarë sezonin e ardhshëm që pritet të bjerë gjerësisht sepse do të bëjë më shumë se kaq – dhe të marrë një marrëveshje tre ose katër-vjeçare – në tregun e hapur. Çdo ekip që tregton për të do të duhet të paguajë këtë verë, duke i dhënë para fillestarit të produktit 27-vjeçar UCLA. Kjo mund të mos ngadalësojë disa skuadra ose me hapësirë ​​të kapakut ose me një vrimë në vendin me dy mbrojtës, por është një shqetësim. Toronto mund të dëshirojë të ri-nënshkruajë Powell, por ata tashmë po paguajnë tetë shifra në vit Pascal Siakam, Fred VanVleet, dhe OG Anunoby, plus Lowry është një agjent falas këtë verë dhe fytyra e ekskluzivitetit.

Shtoni Powell në listën tuaj të emrave për të parë ndërsa afati i tregtisë afrohet të enjten.

Shikoni më shumë mbi Raptors

Nick Nurse i Torontos gjobitet 50,000 dollarë për hedhjen e maskës, duke sharë gjyqtarin Raporti: Raptorët u thonë skuadrave se nuk do të shkëmbejnë Kyle Lowry Renditjet e Fuqisë NBA: Brooklyn kalon në vendin e parë (madje edhe me Durant ulur …

Thashethemet: Gardiani i Torontos Norman Powell tërheq interesin tregtar fillimisht u shfaq në NBCSports.com

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu