Kevin Durant përballet me mbrojtësin e Raptors
Kevin Durant përballet me mbrojtësin e Raptors

NEW YORK (AP) – Me Kevin Durant u detyrua të largohej nga loja në çerekun e tretë për shkak të protokolleve të shëndetit dhe sigurisë së NBA, Toronto Raptors mundi Brooklyn Nets 123-117 të premten në mbrëmje prapa 33 pikëve nga Pascal Siakam.

Ndeshja e parë e Durant kundër Raptors që prej këputjes së tendinit të tij të Akilit në Finalet e NBA-së 2019 ishte një lojë zhgënjyese për të dhe një natë konfuze për të gjithë. Superylli nuk ishte në dispozicion për të filluar ndeshjen – duke hyrë si rezervë për herë të parë në karrierën e tij 867 ndeshje në NBA – atëherë u tha që ai duhej të largohej në çerekun e tretë.

Nets ishin mbledhur nga një deficit prej 17 pikësh deri në atë kohë për të kaluar në avantazh, por nuk mund të qëndronin pa shënuesin Nr.2 të NBA.

Kyle Lowry shtoi 30 pikë dhe shtatë asistime për Raptors. Siakam kishte 11 kërcime dhe gjashtë asistime.

Joe Harris shënoi 19 pikë dhe James Harden kishte 17 pikë dhe 12 asistime për Nets. Durant përfundoi me tetë pikë, pasi shënoi 20 ose më shumë në secilën nga 17 ndeshjet e tij të para, seria e tij më e gjatë për të filluar një sezon në karrierën e tij.

KIPSHILLA:

Raptors: Fred VanVleet përfundoi me 11 pikë në gjuajtje 4-për-16. 54 pikë e VanVleet kundër Orlando të martën ishte më e mira nga një lojtar i papjekur në historinë e NBA, sipas Elias Sports Bureau. … Toronto aktualisht ka shtatë lojtarë të papunuar në listën e tij: VanVleet, Aron Baynes, Chris Boucher, Terence Davis, Matt Thomas, Yuka Watanabe, dhe Paul Watson.

Rrjeta: Kyrie Irving kishte vetëm 15 pikë pasi shënoi 39 të sezonit në ndeshjen e tij të fundit. … Nets kishin shënuar 120 ose më shumë pikë në një rekord ekskluziviteti, duke barazuar katër ndeshje radhazi. Ata vendosën rekordin e mëparshëm nga 15-21 janar 1984.

A SHT VETEM JU?

Ky ishte takimi i parë i të dy skuadrave që kur Raptors përfshiu Nets 4-0 brenda flluskës në Orlando gjatë playoff-eve të verës së kaluar. Vetëm katër lojtarë në listën e Nets gjatë asaj serie (Chris Chiozza, Joe Harris, Tyler Johnson, Timothe Luwawu-Cabarrot) mbeten në ekip.

E RRADHES

Raptors: Vizitoni Atlantën të shtunën në mbrëmje

Rrjeta: Vizitoni Filadelfinë të shtunën në mbrëmje.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu