Brooklyn Nets akoma kanë njësi të listave për t’u mbushur pas shkarkimit Caris LeVert, Jarrett Allen, Princ Taurean dhe Rodions Kurucs në tregtinë e James Harden, i cili përfshinte Pacientët Indiana dhe Cleveland Cavaliers përveç Houston Rockets. Me Allen që shkoi në Cleveland në marrëveshje, Cavaliers u gjendën me një sasi të tepruar burrash të mëdhenj në listë, tashmë duke Andre Drummond, Kevin Love, Larry Nance Jr. dhe JaVale McGee në listën e tyre.

Rezulton se Cavs po kërkojnë të lëvizin nga disa prej atyre të mëdhenjve – dhe sipas Jason Dumas të KRON 4, Netët janë të interesuar për dy. Dumas është raportimi Nets “janë në diskutime aktive me Cleveland Cavaliers për të blerë” McGee. Për më tepër, Dumas raporton se Nets “kanë interes në” Love, i cili luajti me Kyrie Irving dhe Joe Harris më parë në Cleveland.

McGee është mesatarisht 6,2 kërcime dhe 1,1 blloqe për ndeshje ndërsa regjistron 16,8 minuta në natë jashtë stolit. Dashuria ka dalë jashtë me një dëmtim të viçit që kur e përkeqësoi atë në një lojë të 27 dhjetorit.

Ky post fillimisht u shfaq në NetsWire. Na ndiqni Facebook dhe Cicëroj!

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu