Kevin Durant, Kyrie Irving dhe Steve Nash mund ta shohin fitoren e së Premtes 123-95 për Ditën e Krishtlindjes ndaj Boston si vetëm një tjetër lojë, por pjesa tjetër e kampionatit jo – përfshirë skuadrën që Nets rrëzuan për të përmirësuar në 2-0 për të filluar 2020-21.

“Ata janë shumë të aftë ta derdhin atë”, Celtics trajneri kryesor Brad Stevens u tha gazetarëve në Boston rreth Nets, per NESN.comështë Sean McGuire. “Unë mendoj se ata mund të jenë ekipi më i thellë në NBA dhe me shumë mundësi – sigurisht në bisedën për më të mirën.”

Celtics i bëri gjërat interesante në pjesën e parë dhe ata u përpoqën të riktheheshin në çerekun e katërt – ndaj përgjigja e Nash ishte që thjesht të rikthente Durant dhe Irving në lojë, duke ndihmuar në përfundimin e rezultatit.

“Ata të detyrojnë të jesh pothuajse perfekt”, roje e Celtics Marcus Smart tha për Nets pas humbjes së Bostonit, sipas Brian Robb të Gazeta Sportive e Bostonit.

Pasi panë njëri-tjetrin dy herë në më shumë javë – një ndeshje duke qenë një ndeshje para-sezonale – Brooklyn nuk do ta shohë Boston përsëri pas Pushimit të All-Star të NBA 2021.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu