Telegrafi

Rafael Nadal akuzon Novak Gjokoviç se është ‘fiksuar nga gara për tituj të Grand Slam’

Gjashtë javë para Open French, kampioni në mbrojtje Rafael Nadal ka theksuar ndryshimin e madh midis tij dhe Novak Djokovic, njeriu që ndjek rekordin e tij të 20 titujve të Grand-Slam. Sipas Nadal, kjo është një çështje e motivimit. Ndërsa Nadal thotë se ai luan për kënaqësinë e garës në vetvete, Gjokovic është “fiksuar” me ndjekjen e rekordeve për hir të tyre. I pyetur në lidhje me garën për diploma nga Metro.co.uk, Nadal u përgjigj: “Novak është më i fiksuar për këtë, më i përqendruar… Jo në një mënyrë negative. Jo, ai është më i përqendruar vetëm në këto gjëra dhe kjo do të thotë shumë për të gjithë këto gjëra. Ashtu si ai gjithmonë është duke thënë dhe duke folur për këto rekorde dhe bërë mirë për të … por nuk është qasja ime në karrierën time të tenisit. “Unë kam një ambicie të shëndetshme,” shtoi Nadal. “Sigurisht, unë jam ambicioz, nëse jo nuk do të isha kurrë në pozicionin që jam sot por ndoshta kam një ambicie tjetër se ai, për shembull. Unë vetëm vazhdoj, vazhdoj të bëj atë që po bëj dhe thjesht përpiqem ta vendos veten në një pozicion për të vazhduar të shijoj turneun dhe, natyrisht, të përpiqem të arrij sa më shumë që të jetë e mundur. ” Open French – e cila është vonuar me një javë në 30 maj për shkak të niveleve të larta të Francës në Covid – është vendosur të jetë specializimi i parë për 16 muaj që do të paraqesë të gjithë Tre Treshët. Roger Federer njoftoi të Dielën se ai do të marrë pjesë pasi të luajë vetëm një ngjarje tjetër në fushë në Gjenevë javën e kaluar.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu