“The Celtics do të shkojnë aq larg sa Kemba Walker mund t’i marrë ato “, sugjeron Rob Lopez i The Score, dhe ndërsa kjo mund të jetë paksa e ekzagjeruar, nuk është shumë e vetme – dhe lojërat e fundit kanë bërë një punë të shkëlqyeshme për të nënvizuar atë pikë.

Çfarë produkti UConn ka qenë efikas, produktiv dhe i disponueshëm, Celtics kanë bërë mirë, së fundmi kunder Pacientët Indiana ndërsa ai ndihmoi fuqinë e Bostonit në një fitore shumë të nevojshme që këputi një varg tre humbjesh. Por kur atij i është dashur të qëndrojë ulur ose të ketë kaluar netë, Celtics kanë luftuar madje edhe kundër konkurrencës – është e qartë se importi i Walker në listën e Boston është kryesorja.

World Wide Wob (siç dihet Lopez) kishte shumë për të thënë për New Yorker në një intervistë të fundit.

Shikoni videon më lart për të dëgjuar Lopez ‘të marrë rojën e parë të Celtics përpara ndeshjes së Celtics me Washington Wizards këtë të Dielë në mbrëmje.

Ky post fillimisht u shfaq në Tela Celtics. Na ndiqni Facebook!

Të ngjashme

SHIKIM: Kemba Walker shënon 32 pikë, 6 asistime kundër Indiana Pacers

Celtics paralajmëron serinë e humbjeve në 3 ndeshje me 118 – 112 fitore në shtëpi kundër Pacers

Celtic Jayson Tatum u ngrit në startuesin e All-Star pasi Durant humbi ndeshjen

SHIKIM: A mund të jetë më mirë Bostoni të merret me lojtarë të roleve, jo me yje?

Listë

Wizards vs. Celtics: Parashikimi, përhapja e pikëve, shanset, mbi / nën, zgjedhjet (2/28)Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu