Brooks beson Westbrookmendësia po fërkon magjistarët e shfaqur fillimisht NBC Sports Uashington

Gjatë një sulmi në mëngjes përpara një ndeshje të fundit të para-sezonit të Wizards, Russell Westbrook u dha një mesazh shokëve të tij të skuadrës që trajneri kryesor Scott Brooks ndjeu mishërimin e përsosur të tonit që ai ka vendosur si një udhëheqës i ri në dhomën e zhveshjes.

Westbrook është i njohur për shpirtin e tij konkurrues, më shpesh krahasuar me Kobe Bryant dhe Michael Jordan në këtë drejtim sesa çdo lojtar tjetër aktual. Duket sikur ai dëshiron që shokët e tij të ekipit të shohin kundërshtarët e tyre në të njëjtën mënyrë si ai; si armiq.

“Ishte një armë zjarri e hershme, një takim. Ai tha” hej, loja nuk fillon në shtatë, loja fillon tani “. Kur zgjoheni në mëngjes, atëherë fillon loja. Duhet ta përgatisni veten. Duhet të mendoni se kë jeni duke ruajtur dhe si mund të ndikoni në lojë në një mënyrë pozitive. Vetëm me atë që thotë këto fjalë, lojtarët dëgjo “, tha Brooks.

“Ka qenë gjithmonë kështu. Ai ka qenë kaq i mbyllur në ditët e lojës. Ju nuk doni të ngatërroheni me të në ditët e lojës, sepse ai është mbyllur menjëherë nga mëngjesi. Ai tashmë po mendon se si mund ta urrejë kundërshtarin tjetër.”

Kjo e drejtë përfaqëson një ndryshim të kulturës në Uashington. Nëse ju kujtohet, ishte vetëm dy sezone më parë një lojtar veteran u ankua hapur për pushkatim, duke thënë “Unë paguhem për atë që bëj në 7 pasdite”

Shtë e qartë, Westbrook nuk do të qëndrojë për atë lloj mentaliteti. Të tjerët do të duhet të futen në rresht, dhe Brooks e pëlqen atë sepse ia lehtëson punën.

“Unë kam qenë me të për një kohë të gjatë. Ne u rritëm së bashku. Unë u rrita duke qenë një trajner kryesor dhe ai u rrit në kampionat,” tha Brooks, duke iu referuar ditëve të tyre së bashku në Oklahoma City.

“Unë jam shumë krenar për mendimin e tij dhe krenar për atë që në tre javë tani, për atë që ai ka qenë në gjendje të fut në programin tonë. Profesionalizmi i tij ka qenë thjesht i jashtëzakonshëm.”

Epoka e Westbrook në DC fillon të Mërkurën në mbrëmje kundër Sixers. Do të jetë fillimi i asaj që Wizards shpresojnë të jetë jo vetëm një rivendosje e kulturës, por fillimi i një të ardhme më të suksesshme edhe në renditje.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu