Afati i tregtisë së NBA ka ardhur dhe shkuar, dhe shumë prej pretendentëve kryesorë të titullit forcuan listat e tyre me shpresën për të marrë në shtëpi Trofeun Larry O’Brien këtë verë.

Do të ketë akoma disa lëvizje në ditët në vijim tregu i blerjeve, por afati i tregtisë përfaqësonte shansin e fundit për shumicën e ekipeve për të azhurnuar për shtrirjen. Para sprintit shtatë-javor deri në fund të sezonit të rregullt, është një kohë e mirë për të shqyrtuar se si afati i tregtisë riformësoi foton e playoffit.

Filadelfia dhe Milwaukee të dy bënë lëvizje të afatit tregtar për të përmirësuar shanset e tyre për të fituar Konferencën Lindore. 76-të solli në thellësi backcourt në George Hill, dhe Bucks shtuan PJ Tucker. Brooklyn nuk bëri një lëvizje madhore (Blake Griffin ishte një shtesë blerjeje), por marrëveshja kryesore e Nets ishte tregtia James Harden në fillim të sezonit, dhe Kevin Durant pritet që përsëri të bashkohet me formacionin në një moment.

Blerja e TREGUT: Pas një afati të qetë tregtar, a mundet Lakers ritëm i madh

FITUESIT DHE HUMBSIT: Kush doli në krye pas afatit të fundit?

Gjurmuesi i tregtisë: Recapping çdo lëvizje nga një ditë e egër me afat

LAKERS: Pas një afati të qetë, a mund të lëvizin shumë ata në tregun e blerjeve?

Miami shtoi sulmin dhe mbrojtjen në ringjalljen e tij, duke fituar Viktor Oladipo. Pavarësisht se ku do të përfundojë Heat në renditje, ata do të jenë të vështirë për tu mposhtur në playoff. Nxehtësia erdhi më afër për të bërë lloji i lëvizjes që lëkund opinionin në Lindje.

Boston bëri një përpjekje për të filluar fillimin e tij të playoffit, përvetësues i gjuajtësit / shënuesit Evan Fournier, por Celtics janë mënyra nga ekipet elitare në Lindje tani. Ata janë më afër humbjes së playoff-eve sesa janë tre më të mirët. Çikago bëri një shtytje për të forcuar shanset e saj për të bërë të paktën ndeshjen play-in, por shtimi i Nikola Vucevic ka të bëjë po aq me sezonet e ardhshme.

Më shumë qartësi do të shfaqet në peizazhin e Konferencës Perëndimore sapo tregu i blerjes të thahet. Por kthimi i menjëhershëm tregon në drejtime të ndryshme.

THEMELORET E NBA: PIKAT | PROGRAMI | QANDNDRIMET

Victor Oladipo dhe Jimmy Butler tani janë shokë të skuadrës në Miami.

Victor Oladipo dhe Jimmy Butler tani janë shokë të skuadrës në Miami.

Ndërsa Utah Jazz dhe Los Angeles Lakers mbeten favoritët për të bërë finalet e NBA nga Perëndimi Los Angeles Clippers mbylli hendekun duke përvetësuar Rajon Rondo nga Atlanta Hawks. Megjithëse lëvizja erdhi në kurriz të humbjes së një shënuesi të provuar dytësor në Lou Williams, Clippers janë të vetëdijshëm se shtimi i tyre i ri quhet “Playoff Rondo” për një arsye. Ai mbetet një playmaker i dëshmuar dhe veteran i qëndrueshëm që mund të bëjë pasime në kohë dhe të mbajë përgjegjës yjet dhe lojtarët e roleve. Klipasve u ka munguar ai personalitet dominues, madje edhe me Kawhi Leonard dhe Paul George.

Blerja e Averon Gordon nga Denver dhe JaVale McGee rritën shanset e saj për t’u kthyer në finalet e konferencës, dhe Shtimi i Portlandit i Norman Powell ka potencial të shtyjë Blazers më lart në renditje.

Këtu janë katër gjëra të tjera për të ditur sot në NBA:

Dwight Howard mori unazën e tij të kampionatit 2020 dhe bëri një fillim të rrallë të enjten për Philadelphia 76ers. Ai nuk zgjati shumë, duke marrë faullin e dytë teknik gjatë pushimit midis lagjes së parë dhe të dytë për të shtyrë qendrën e Los Angeles Lakers Montrezl Harrell dhe për t’u dëbuar. Trajneri i Sixers Doc Rivers nuk ishte i lumtur për dëbimin që la një skuadër tashmë të shkurtër të Filadelfias edhe më të hollë.

“E di që ka shumë emocione, por ne kishim një qendër në ekipin tonë dhe ai u përjashtua,” tha Rivers pas fitores së Sixers 109-101. “Unë nuk isha shumë i kënaqur me atë. Unë e di që është një lojë emocionuese, por ai është një veteran. Duhet të kemi një disiplinë më të mirë.”

De’Aaron Fox shkon jashtë

Rojtari i Sacramento Kings De’Aaron Fox derdhur në një karrierë të lartë 44 pikë E enjte në një sulm 141-119 të Golden State Warriors. Fox gjuajti 16-të-22 nga fusha, 3-nga-7 në 3 dhe 9-në-10 në gjuajtje të lira për të tejkaluar më të mirën e tij të mëparshme prej 43 pikësh të vendosur më 17 janar. Gardiani i vitit të katërt ka shënuar 80 pikë në dy ndeshjet e fundit dhe është mesatarisht 30,7 në 10 të fundit. Mbretërit kanë fituar pesë nga gjashtë për të tërhequr brenda dy ndeshjeve të Luftëtarëve për vendin e 10-të në Perëndim.

Jusuf Nurkiç u vendos të kthehej

Qendra e Portland Trail Blazers Jusuf Nurkic tha se ai pret të kthehet nga një dore e thyer të Premten. Nurkic është mënjanuar që nga 14 janari dhe humbi 32 ndeshje. Ai tha të enjten në Twitter se ai planifikon të luajë kundër Orlando Magic në ndeshjen e dytë të një mbrojtjeje mbrapa. Kthimi i Nurkic duhet të jetë një tjetër nxitje e madhe për Blazers pasi CJ McCollum u kthye nga krisja në këmbë javën e kaluar.

Loja e natës: Grizzlies në Jazz

Skuadrat hapin një mbrojtje mbrapa në Utah të Premten duke vendosur Jazz-in drejtues të kampionatit kundër një ekipi të Grizzlies në vendin e nëntë dhe duke luftuar për të qëndruar në garë për turneun play-in. Memphis ka fituar tre me radhë dhe katër me pesë për të rikthyer prapa .500 në 21-20, por sulmi i tij me 19 vlerësime do të ketë duart e tij të plota kundër mbrojtjes së kategorisë së katërt të Utah.

Ky artikull fillimisht u shfaq në SHBA SOT: Afati i tregtisë së NBA ka një ndikim të madh në pasqyrën e lojërave

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu