Kur Grizzlies vizitoi për herë të fundit Toyota Center në fund të shkurtit, ata u dhanë Rockets një “të turpshëm” Humbja me 49 pikë në mes të një serie humbjesh me 20 ndeshje. Me diferencë, ishte fitorja më e madhe në historinë e ekskluzivitetit të Memphis dhe humbja e tretë më e madhe për Houston.

Të hënën, Ja Morant dhe Grizzlies do të bëjnë vizitën e tyre të parë kthyese që nga ajo ngatërresë e 27 shkurtit. Raketat, megjithatë, kanë arsye të reja për optimizëm. Pasi humbi 20 rresht, Houston ka fituar dy nga katër të fundit, të shënuar nga Fitorja e shpërthimit të së shtunës në Minesota.

Rockets gjithashtu kanë disa pjesë që ishin të padisponueshme në shkurt: roje e talentuar e vitit të dytë Kevin Porter Jr.; blerja e tregtisë së fundit Kelly Olynyk; dhe, potencialisht, qendra e yjeve Christian Wood. Vetëm 20 vjeç, Porter shfaqi talentin e tij mbresëlënës duke shënuar 25 pikë në gjuajtjet 10 nga 15 (66.7%) për të udhëhequr fitoren e së Shtunës.

Edhe kështu, Grizzlies – të paktën në letër – kanë shumë më tepër për të luajtur. Rockets (13-32) janë pothuajse me siguri jashtë përzierjes së playoffit këtë sezon, ndërsa Memphis (21-22) është Nr. 9 në Konferencën Perëndimore dhe lufton për një nga vendet në turneun play-in të Perëndimit për finalen e tij dy fara playoff. Grizzlies hyjnë në ndeshjen e së hënës duke humbur njëra pas tjetrës në Utah dhe kanë nevojë për një fitore për t’u rikthyer në .500.

Linjat, me mirësjellje të BetMGM

  • Përhapja e pikës: Raketa +8 (-110), Grizzlies -8 (-110)

  • Linja e parave: Raketa + 275 / Grizzlies -350

  • Mbi-nën: 224.5 (-110 O, -110 U)

  • Reklamat e shënimit të lojtarit O / U: YBD

Vendosni bastet tuaja ligjore, sportive në internet në CO, IN, MI, NV, NJ, PA, TN dhe WV në BetMGM.

Fillestarë të mundshëm për Memphis janë Ja Morant, Grayson Allen, Dillon Brooks, Kyle Anderson dhe Jonas Valanciunas. Ndërkohë, Houston do të donte të fillonte John Wall, Kevin Porter Jr., Danuel House Jr, Jae’Sean Tate dhe Christian Wood – por statusi i Wood është në ajër.

Ndërsa zyrtari raporti i lëndimit, Qendra e Hjustonit Christian Wood (sëmundja) është e diskutueshme pasi duke humbur ndeshjen e së shtunës në Minesota, dhe roja e fituar së fundmi Avery Bradley (tendosja e viçit të djathtë) është e diskutueshme. Eric Gordon (ijë), David Nwaba (kyç i dorës) dhe Dante Exum (viç) janë mënjanuar nga lëndimet afatgjata. Për Grizzlies, sulmuesi i ri Jaren Jackson Jr mbetet jashtë pasi iu nënshtrua një operacioni në menisk në gjurin e tij të majtë.

Këshilla dhe parashikime

Rockets po luajnë basketboll më të mirë gjatë javës së fundit, por Grizzlies kanë shumë më tepër për të luajtur dhe duhet të kenë një ndjenjë urgjence pasi të bien poshtë .500 pas humbjeve të tyre në Utah. Rockets janë padyshim një kundërshtar më i vogël se Jazz, të cilët kanë rekordin më të mirë të NBA këtë sezon, dhe kjo duhet të sigurojë një mundësi për Memphis.

Parashikim: 114-105, Grizzlies

Merrni më shumë analiza dhe parashikime të basteve në Wire Sportbook.

Gannett mund të fitojë të ardhura nga referimet e audiencës në shërbimet e basteve. Dhomat e lajmeve janë të pavarura nga kjo marrëdhënie dhe nuk ka asnjë ndikim në mbulimin e lajmeve.

Shënim: Ky post u shfaq për herë të parë në Raketa Wire. Na ndiqni Facebook!Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu