Duck drummond në Knicks

Duck drummond në Knicks

Nets kanë qenë në kërkim të pranisë mbrojtëse shumë të ulët që kur tregtonin Jarrett AllenJames Harden marreveshje.

Ata mund të kenë zgjidhjen e tyre së shpejti.

Cleveland Cavaliers nuk po planifikojnë më të luajnë Andre Drummond ndërsa ekipi kërkon një tregti, sipas Adrian Wojnarowski i ESPN.

Zach Harper i Athletic raportoi në janar se ishte një “ceshtje kohe“para se Drummond dhe Cavs të bien dakord për një blerje në mënyrë që ai të mund të vijë në Brooklyn.

Drummond është mesatarisht 17.5 pikë dhe 13.5 kërcime për ndeshje këtë sezon. Afati i fundit i tregtisë së NBA është në 25 Mars.

Ka pasur gjithashtu raportet të interesit të mundshëm të Nets në Cavs ‘ Kevin Love ose JaVale McGee. Tani për tani, megjithatë, duket se Drummond është opsioni më i mundshëm.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu