MINNEAPOLIS (AP) – Malik Beasley shënoi 23 pikë dhe rishtar Anthony Edwards përfundoi me 23 në fillimin e tij të dytë të drejtë si Minesota Timberwolves mbahen për të rrahur Cleveland Cavaliers 109-104 të dielën në mbrëmje.

D’Angelo Russell shtoi 19 pikë për Minesotën, e cila kapi një seri humbjesh me tre ndeshje dhe fitoi për të tretën herë në 17 ndeshje.

Timberwolves përdori gjuajtjen e tyre prej 3 pikësh për të kapërcyer një lojë dominuese brenda Andre Drummond dhe Cleveland. Timberwolves u lidhën me 16 3s sezonale, duke shndërruar 40% nga përtej harkut.

“Ata janë të mëdhenj; 72 pikë në bojë janë shumë, ”tha trajneri i Minesotës, Ryan Saunders. “Më pëlqyen një numër gjërash që bënë këta njerëz dhe mendova se ishte një përkufizim i fitores së një skuadre. Por ju nuk mund të jeni të kënaqur sepse lojërat vijnë shpejt dhe ne e rikthejmë nesër. ”

Drummond kishte 25 pikë dhe 22 kërcime – ndeshja e tij e tretë me 20-20 e vitit – dhe Cavaliers shënuan 72 pikë në sezonin e lartë. Collin Sexton shtoi 16 pikë ndërsa Cleveland humbi për herë të katërt në pesë ndeshje.

Cavaliers patën 19 xhiro në sezonin e lartë, duke rezultuar në 29 pikë për Minnesota.

“Ka pasur raste në këto dy ndeshje të fundit, në mendjen time, që ne nuk kemi luajtur në standardin e të qenit ekipi më konkurrues dhe ekipi më vetëmohues në parket,” tha trajneri i Cleveland JB Bickerstaff. “Mendoj se ishte rasti për shumë mbrëmje. Mendova se arritëm në një vend ku ndërtuam një plumb dhe u larguam nga të qenit ata që jemi. “

Me Qytetet Karl-Anthony dhe qendra rezervë Naz Reid jashtë për shkak të COVID-19 dhe një dëmtimi të kyçit, respektivisht, Ujqërit nuk kishin asnjë ndeshje për Drummond brenda.

Shkuarja te njeriu i madh në fillim lejoi Cleveland të ndërtonte një avantazh dyshifror ndërsa Drummond ngacmonte rrugën e tij në prag kundër mbrojtësve më të vegjël të Minesotës. Drummond kishte 10 pikë dhe gjashtë kërcime në çerekun e parë, ndërsa Cavaliers goditi 70% nga fusha në çerek.

Ujqërit mbyllën diferencën në 61-55 në pjesën e parë në një çift të 3-të nga Russell dhe Beasley, dhe më pas morën kontrollin në fillim të tretë. Aftësia tantalizuese e shënimit të Edwards, zgjedhja Nr. 1, u shfaq me 11 pikë në vendin e tretë.

Edwards ishte agresiv, duke dalë në buzë me një larmi lëvizjesh rrotullimesh dhe përzgjedhje makinash. Ai gjithashtu gjuajti 4 me 7 nga distanca.

“Njëzet e tre pikë nga një rishtar 19-vjeçar është fantastike,” tha Saunders. “Por ne nuk po u kërkojmë atyre që ta bëjnë atë çdo natë. Ne thjesht po i kërkojmë atij që të vazhdojë të rritet dhe ai po e bën atë “.

Russell goditi një 3 për ta çuar Minesotën në avantazh 95-90 dhe eci në stol me të dy krahët e ngritura pas një timeout të Cleveland. Cavaliers përpara Larry Nance dhe Cedi Osman qëndroi afër vendit ku Russell qëlloi, duke argumentuar në lidhje me mbulimet mbrojtëse.

Wolves mbajtën Cleveland në 18 pikë dhe 30,4% gjuajtje në të katërtin.

“Ne kishim shpinat e njëri-tjetrit sonte”, tha Beasley. “Kam dëgjuar shumë biseda, më shumë se zakonisht. Në bojë në gjysmën e dytë, ne bëmë një theks të le të mos i lëmë ata të kungull në bojë. Ne ekzekutuam në mbrojtje mbrëmjen e sotme. ”

Shikoni Anthony Edwards që shënon 23, ndihmoni Timberwolves të kapë serinë e humbjeve fillimisht u shfaq në NBCSports.comSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu