MMA Javore

Video: YouTuber Jake Paul sulmon shokun e ekipit të Conor McGregor, Dillon Danis në rrugë

Sensacioni në YouTube Jake Paul vazhdoi të përshkallëzonte grindjen e tij me Conor McGregor dhe shokët e tij të ekipit të martën me një sulm me makinë ndaj Dillon Danis. Danis është një shok i ekipit të McGregor, i cili lufton për Bellator MMA. Ai u sulmua shkëlqyeshëm nga Khabib Nurmagomedov pasi kampioni i peshave të lehta të UFC paraqiti McGregor në UFC 229. Paul ka dy fitore boksi profesionist për meritat e tij, një fitore ndaj një shoku tjetër të YouTube dhe një fitore ndaj ish-yllit të NBA Nate Robinson, i cili kishte dy deri tre muaj të trajnimit për periudhën. Përreth periudhës së tij me Robinson, Paul po thërriste McGregor. Pas luftës, ai tha se ishte misioni i jetës së tij jo vetëm për të luftuar McGregor, por për ta mposhtur atë. Sigurisht, Paul deri më tani është më i famshëm për të qenë i famshëm … në YouTube, ku ai ka 20.3 milion abonentë. Ai tani po mbledh avull në Instagram (14.2 milion ndjekës) dhe Twitter (3.8 milion ndjekës), duke zgjeruar horizontet e tij. Paul postoi një thirrje video të ngarkuar me sharje të McGregor në Instagram, e cila mori një përgjigje jo nga irlandezi, por nga rivali i McGregor Nate Diaz. Pasi gjeti një vëmendje të tillë për atë marifet, ai shkoi pas Danis. Paul dhe ekuipazhi i tij, duke përfshirë kamera video, rrugës në shtratin e një kamioni dhe nisën ato që duket se ishin balona me ujë në Danis, gjatë gjithë kohës duke hedhur përsëri sharje në drejtim të tij. Deri më tani askush nuk ka treguar shumë interes profesional për mashtrimet e Paul, me presidentin e UFC Dana White duke e larë mënjanë duke thënë se ka “shanse zero” që ai të luftojë ndonjëherë me McGregor. Paul, megjithatë, po e shfrytëzon në maksimum momentin e tij në diell, duke tërhequr vëmendjen për hedhjen e fyerjeve dhe tani predha, sikur ai sapo doli nga një klasë e vogël e lartë. TRENDIM> Nate Diaz shqye Jake Paul për thirrjen profane të Conor McGregor https://twitter.com/jakepaul/status/133892888621877242481?s=20 Jake Paul pas boksit KO: “Conor McGregor dhe unë do të ndodhim me siguri” (Regjistrohuni në MMAWeekly. com ne YouTube)

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu