CHICAGO (AP) – Rookie Patrick Williams kishte 23 pikët më të mira në karrierë për të kryesuar Bullgarët e Çikagos e kaluara Toronto Raptors, 118-95 Natën e së Dielës.

Zach LaVine shënoi 15 për të ndihmuar Bulls të përfundojnë një rrëshqitje me dy ndeshje. Coby White kishte 13 pikë dhe Wendell Carter Jr. shtoi 12 pikë dhe 11 kërcime pasi të dy u hoqën nga pesë startues për herë të parë këtë sezon.

Chicago mbajti një epërsi dyshifrore për pjesën më të madhe të pjesës së dytë dhe gëzoi një jastëk të bukur pas Denzel Valentine bëri tre trepikësh gjatë një vrapimi 9-0 që çoi epërsinë në 96-78 me tetë minuta të mbetura. Toronto, i cili kishte fituar 12 drejtë kundër Çikagos, nuk u afrua kurrë më shumë se 11 pjesën tjetër të natës ..

Norman Powell shënoi 32 pikë ndërsa Raptors i varfëruar, me pesë rregullisht, humbi të pestin radhazi. Kyle Lowry kishte 20 pikë dhe tetë asistime para se të nxirrej në minutat e fundit pasi mori faullin e dytë teknik për grindje me zyrtarët.

Trajneri i Çikagos, Billy Donovan la të kuptohej për ndryshimet në formacion një ditë më parë dhe ndoqi të Dielën si Thaddeus Young dhe Tomas Satoransky secili bëri fillimet e tij të para të sezonit, duke përplasur White dhe Carter nga pesëshja e parë. Secili nga startuesit e rinj përfundoi me 10 pikë.

Bulls morën epërsinë për mirë vonë në çerekun e hapjes dhe vazhduan një vrapim 9-0 afër fundit të pjesës së parë për të çuar në epërsi 58-49.

Carter, një titullar në të gjitha 25 ndeshjet që do të kishte luajtur këtë sezon, bëri katër goditjet e tij të para pasi hyri në lojë vonë në të parën.

Filluesit e Torontos Fred VanVleet, Pascal Siakam dhe OG Anunoby, dhe rezervat Patrick McCaw dhe Malachi Flynn mbeti jashtë në përputhje me protokollin COVID-19 të NBA-së. Siakam ka humbur gjashtë ndeshje radhazi, një më shumë se kuarteti i mbetur. Ekipi shpreson të kthejë disa nga lojtarët në kohë për finalen e rrugës me tre lojëra.

Këtu është më e fundit për demat

PBT Podcast: MVP dhe çmime të tjera në mes të sezonit NBA Ja Morant, CJ McCollum nuk është në mesin e finalistëve të Team USA për Lojërat Olimpike të Tokios Çmimet PBT Midseason: Njeriu i Gjashtë i Vitit

Shikoni rishtarin e Bulls Patrick Williams të heqë 23-in më të mirë në karrierë në fitoren e Çikagos fillimisht u shfaq në NBCSports.comSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu