Shikoni kombinimin e Draymond, Wiseman për rrugicë në praktikë fillimisht u shfaq në NBC Sports Bayarea

Në praktikën e tyre të parë të Luftëtarëve së bashku në kampin stërvitor, Draymond Green dhe James Wiseman u lidhën në një rrugicë piktoreske, e cila shpresojmë të jetë e para nga shumë.

Të dy patën një fillim të vonuar të kampit stërvitor, por mori gjykatën për praktikën e tyre të parë në Chase Center të hënën.

Asnjëri nuk do të luajë në ndeshjen e dytë të preseasonës së së martës në Sacramento kundër Kings, por trajneri Steve Kerr tha të hënën se nuk po përjashton që të dy të marrin pjesë në ndeshjen e tretë dhe të fundit të para-sezonit, i cili gjithashtu do të jetë në Sacramento kundër Kings.

LIDHUR: Renditja e sezoneve më të mira të rishtarëve të Warriors që nga viti 2000

Draymond i pëlqente intensitetin që ai pa nga numri 2 i përgjithshëm në praktikën e së hënës.

“James ishte në të gjithë vendin sot, gjë që ishte shumë mirë për t’u parë,” i tha Draymond Green media të hënën pasdite. “Energjia e tij ishte përmes çatisë, e cila e largoi atë nga pozicionet në kohë – gjë që unë dua ta shoh sepse ju mund të mësoni pozicionimin, por nuk mund të mësoni energji të lartë.

“Më duket sikur ai do të jetë një sfungjer. Ai bën një bandë pyetjesh. Ju duhen disa përgjigje, kjo është gjëja e duhur për të bërë. Nuk është asgjë për t’u ndrojtur. Ai patjetër që i ka kushtuar vëmendje.”

Mundësia e parë e Wiseman në një ndeshje të sezonit të rregullt do të vijë më 22 dhjetor, kur ai mund të bëjë debutimin e tij në NBA kundër Kevin Durant dhe Brooklyn Nets.

Shkarkoni dhe pajtohuni në Podcast Talk DubsSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu