Çdo lojtar që bëri rezervat e Lojërave All-Star 2021 ka një çështje legjitime. Ata ishin zgjidhet me votën e trajnerëve, dhe nuk është sikur ata djem po zgjidhnin vetëm bazuar në reputacionin.

Por disa lojtarë duhet të ndjehen të dobët.

Gjithmonë ka më shumë lojtarë meritorë sesa spote – veçanërisht me këmbënguljen e NBA për të mbajtur listat në 12 – dhe gjithmonë ka skuadra të Ndeshjeve All-Star. Djem që kanë një viç të ligjshëm “pse jo unë”. Këtë sezon në Lindje kishte shumë lojtarë që ishin shumë afër, në të njëjtën shkallë, dhe bërja e zgjedhjeve u bë ndarja e qimeve.

Këtu janë shtatë këputjet më të mëdha në këtë Lojë All-Star.

1) Devin Booker

Mos u habisni nëse ai merr Anthony Davis‘vend në Perëndim (Davis është duke kaluar ndeshjen All-Star me një viç të tendosur). Booker, një All-Star sezonin e kaluar, ka një mesatare prej 24.7 pikësh dhe 4.3 asistimesh në një ndeshje dhe po shënon 38.1% nga tre – të gjitha për katërkëndëshin befasues, 20-10 Suns. Booker në thelb u përplas me të Chris Paul (kush e bëri listën), por shumë njerëz nuk ishin të lumtur që Booker nuk u bë në listë.

2) Trae Young

Young është duke kryer sulmin e Hawks deri më tani këtë sezon, mesatarisht 26.9 pikë dhe 9.5 asistime në një ndeshje, duke shënuar 37.9% nga tre. Kundërvajtja e Atlantës bie me 11.7 pikë për 100 pasuri kur ulet Young. Një All-Star një vit më parë, ai duket se ka paguar çmimin për Atlanta duke filluar me një fillim 13-17 që i bën ata të 11 pasardhësit në Lindje. Nuk duhet. Mbrojtja e Young mund të mos jetë ideale, por sulmi i tij është shumë i mirë për ta lënë atë jashtë ekipit – veçanërisht për një ekspozitë ku ne duam të argëtohemi.

3) Bam Adebayo
4) Jimmy Butler

Kam marrë një rrahje nga disa cepa të Twitter për marrjen e këtij pozicioni, por unë qëndroj pranë tij: Një përzgjedhje All-Star duhet të jetë më shumë se vetëm gjysma e parë e këtij sezoni aktual. Biggershtë më e madhe se kaq. Ndërsa sezoni aktual duhet të jetë faktori më i madh në zgjedhjen e një ekipi, gjysma e dytë e sezonit të mëparshëm dhe veçanërisht playoff-et duhet të merren parasysh. Kështu bën pyetja e thjeshtë “kush është lojtari më i mirë?” Ky nuk është një çmim për të luajtur 30 lojëra të mira.

Cila është arsyeja pse Unë kisha Adebayo dhe Butler në ekipin tim rezervë të All-Star. Adebayo gjithashtu ka pasur një përbindësh gjysmën e parë të sezonit gjithsesi (19.6 pikë dhe 9.5 kërcime në një lojë, plus duke luajtur mbrojtje elite në bojë), por loja e këtyre dy yjeve të Miamit në flluskë duhet të merret parasysh gjithashtu. Për mua, kjo i vë ata mbi krye. Ajo që e mban Butlerin mbrapa është se ai ka luajtur në vetëm 19 ndeshje këtë sezon për shkak të COVID dhe një problemi në këmbë, por kur ai ka luajtur ai ka mesatarisht 19.1 pikë, 7.6 kërcime dhe 7.6 asistime në një ndeshje. Duke parë paketën totale dhe duke menduar për lojtarët më të mirë, veçanërisht Adebayo, por si ai ashtu edhe Butler duhet të luajnë në Atlanta.

5) Khris Middleton

Middleton ishte një All-Star dy sezonet e kaluara, dhe numrat e tij këtë sezon – 20.5 pikë, 6 kërcime dhe 5.7 asistime në një lojë – janë në përputhje me ato fushata All-Star. Më shumë se kaq, ai është djali i Bucks që ka topin në duar në fund të ndeshjeve për të krijuar në gjysmë kort, jo Giannis Antetokounmpo (i cili është një startues i All-Star, me meritë). Middleton duket se po paguan çmimin për Milwaukee që flakëron në playoff sezonin e kaluar, duke mos dominuar këtë sezon të rregullt siç bëri çifti i fundit. Kjo nuk është e drejtë për Middleton; çështjet nuk janë mbi të; ai ka vazhduar te luaje mire.

6) Domantas Sabonis

Pacers janë 15-14 dhe nëse playoff-et do të fillonin sot, ata do të prisnin një lojë playoff në raundin e parë – megjithatë asnjë lojtar i Indiana nuk bëri ekipin All-Star. Dikush mund të bëjë një rast të mirë për të Malcolm Brogdon të jetë një All-Star, por Sabonis ishte një All-Star vitin e kaluar dhe ka një mesatare prej 21.6 pikësh dhe 11.7 kërcimesh në një lojë – numra që janë më të mirë se sezoni i tij All-Star. Pacers duhet të kishte një lojtar në ekip. Thjesht pyesni qendrën e tyre Myles Turner.

7) Mike Conley

Conley është titullari në fuqi i “veteranit më të mirë për të mos bërë kurrë një ekip All-Star”. Ai nuk e meritonte nderin një sezon më parë, kur dëmtimet dhe kalimi në një ekip dhe sistem të ri e penguan atë. Jo më. Dallimi kryesor midis Jazz-it numër 1 dhe ekipit të një viti më parë është Conley. Ai është mesatarisht 16.4 pikë dhe 5.6 asistime në një lojë, po qëllon 41.2% nga tre, dhe ka qenë një gjeneral i shkëlqyer në dysheme. Ai meriton të jetë një All-Star. Thjesht nuk ndodhi këtë vit. Përsëri

Përmendje të nderuar të gjithë yjeve: Ja Morant (Memfisi), De’Aaron Fox (Sacramento), Malcolm Brogdon (Indiana), Brandon Ingram (New Orleans), Shai Gilgeous-Aleksandër (Oklahoma City), DeMar DeRozan (San Antonio), Jerami Grant (Detroit).

Shikoni më të rejat në Lojën All-Star të vitit 2021

Damian Lillard, James Harden nxjerrin në pah rezervat e NBA All-Star Luka Doncic për fillimin e lojës All-Star: ‘Ndoshta Lillard e meritonte më shumë … Me fitoren e Filadelfias, Doc Rivers bëhet trajneri i Lojërave me të gjitha yjet në Lindje

Shtatë snubë më të mëdhenj të Lojërave All-Star, dhe shumica janë nga Lindja fillimisht u shfaq në NBCSports.com

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu