Cole Anthony, Orlando Magic (43% i rostuar)

Anthony ishte një fantazi popullore që shtoi më pas Markelle Fultz grisi ACL-në e tij dhe u përjashtua për sezonin, por ai më vonë u rrëzua nga shumë skuadra falë një gjuajtjeje të ftohtë. Por rishtari është dukur shumë më mirë vonë, dhe ndërsa kërcyesi i Anthony është një punë në progres, ai është mbyllur si roje e pikës fillestare të Orlandos dhe ia vlen të shtohet, i disponueshëm në gati 60% të ligave të Yahoo.

Zubac është dyfishuar në tre nga pesë ndeshjet e kaluara pavarësisht se erdhi nga pankina, dhe ai ka qenë në heshtje një prodhues i fantazisë në top 75 këtë vit për-36 minuta. Kjo skuadër e Clippers është varfëruar tani me të dy Kawhi Leonard dhe Paul Xhorxh pritet të humbasë javën e ardhshme për shkak të protokolleve të shëndetit dhe sigurisë, kështu që një rol më i madh afatshkurtër duhet të jetë atje. Zubac është ende vetëm 23 vjeç, do të kryesonte kampionatin në FG% tani nëse kualifikohet dhe mbetet i disponueshëm në më shumë se 60% të ligave të fantazisë Yahoo.

Thaddeus Young, Chicago Bulls (11% të rostuar)

Wendell Carter Jr. është jashtë të paktën muajin tjetër pasi pësoi një tendosje të rëndë në kuadrat, dhe Daniel Gafford thjesht nuk duket gati, kështu që Young do të shohë një rritje të këndshme në minuta dhe rol duke ecur përpara. Ai ishte një lojtar i fantazisë më të mirë në 70 sezone katër fusha të drejtpërdrejta para fushatës së dëmtuar të vitit të kaluar, kështu që Young duhet të kërkohet në ligat më të thella të fantazisë.

Reggie Jackson, Los Angeles Clippers (32% të rostuar)

Me Pat Beverley (gju), Paul George dhe Kawhi Leonard të gjithë mënjanuar, Jackson ka shënuar mesatarisht 18.0 pikë, 7.5 kërcime, 7.0 asistime dhe 38 minuta gjatë dy ndeshjeve të fundit. Ai ia vlen të merret në një periudhë afatshkurtër për ata që kanë nevojë për shënim dhe / ose treshe.

Cody Zeller, Charlotte Hornets (17% e rostuar)

Ai u kthye në formacionin startues të Mërkurën dhe u dyfishua ndërsa tërhoqi 14 borde dhe luajti gati 30 minuta. Nuk ka asnjë ton fantazi përmbys këtu, por për ata që kërkojnë për një njeri të madh, Zeller tani është një mundësi përsëri në pesë të parët (Bismack Biyombo pa vetëm nëntë minuta larg stolit të Mërkurën).

Cody Zeller # 40 i Charlotte Hornets
Cody Zeller është një opsion kryesor për ata që kanë nevojë për një njeri të madh. (Foto nga Jacob Kupferman / Getty Images)

Jae Crowder, Phoenix Suns (41% i rostuar)

Ai po fillon dhe po sheh minuta të mira me Devin Booker dhe Dario Saric jashtë, duke u regjistruar si një prodhues i fantazisë në top 60 gjatë javës së fundit. Crowder ka shënuar 29 treshe gjatë tre ndeshjeve të fundit, dhe ai do të vazhdojë të përfitojë duke pasur Chris Paul si PG të tij dhe do të jetë me vlerë të përdoret në ligat e fantazisë derisa Phoenix të bëhet më i shëndetshëm.

Wayne Ellington, Detroit Pistons (46% i rreshtuar)

Pak, nëse ka, lojtarë në kampionat po gjuajnë më mirë sesa Ellington tani, pasi ai është një 58.9% përvëlues nga qendra e qytetit gjatë tetë ndeshjeve të fundit ndërsa përpiqet gati 10 për ndeshje (46/78), një hapësirë ​​në të cilën ai ka qenë një top -60 lojtar fantazie në ligat me 9 mace. Ellington kryeson NBA në përqindjen e gjuajtjeve nga prapa harkut (53.2%) këtë sezon dhe renditet # 6 në treshe për ndeshje (3.6), megjithatë mbetet në dispozicion në 54% të ligave të Yahoo.

Naz Reid, Minesota Timberwolves (39% i rostuar)

Reid është një shkelës i përsëritur në këtë listë, por meriton një përmendje tjetër duke qenë se ai është ende gabimisht i disponueshëm në kaq shumë liga. Reid do të humbasë të gjithë vlerën e tij fantastike sa më shpejt që Karl-Anthony Towns të kthehet, por ai është një gjë e domosdoshme deri atëherë, pasi njeriu i madh është renditur në heshtje si një lojtar i top 30 gjatë dy javëve të fundit (14.3 ppg, 1.3 3pt , 1.0 spg, 2.7 bpg) dhe si një lojtar i top-45 kur fillon (nëntë ndeshje) këtë sezon. Reid meriton më shumë respekt për fantazinë.

Ndiqni Dalton Del Don në Twitter

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu