Si e festoi Brooks fitoren e mrekullisë së Magjistarëve? Me një thua të bardhë fillimisht u shfaq në NBC Sports Uashington

Kanë qenë tre javë sfiduese për Wizards dhe trajnerin kryesor Scott Brooks.

Një shpërthim i COVID-19 rezultoi në gjashtë teste pozitive në listë dhe gjashtë ndeshje të shtyra për t’u bërë në një datë të mëvonshme. Pastaj kur Uashingtoni më në fund ishte në gjendje të kthehej në parket, ai humbi katër ndeshjet e tij të para ndaj kundërshtarëve të mposhtur, duke zbritur në fund të renditjes së Konferencës Lindore.

Kështu pasi ekipi i tij shënoi tetë pikë në tetë sekonda për tu tronditur Kevin Durant, Kyrie Irving dhe Nets për të kapur një seri humbjesh dhe për ta kthyer ekipin e tij në kolonën e fitoreve, Brooks festoi me një pije të rezervuar zakonisht për një ditë të nxehtë në plazh.

“Ishte ndeshja e parë gjatë gjithë vitit që pata një Thua të Bardhë”, tha Brooks pas ndeshjes. “Doja ta shijoja”.

Brooks dha preferencën e tij gjithashtu. Ai shpjegoi se si ai nuk i pëlqen seltzer i fortë me aromë mango dhe preferon mjedrën.

Trajneri kryesor nuk është i interesuar të bëhet zëdhënës i White Claw, ai ishte thjesht i lumtur që më në fund pa ekipin e tij të fitonte pas një prej shtrirjeve më brutale të qëndrimit të tij të Wizards.

“Kjo është një ndjenjë e mirë,” tha ai. “Unë doja që lojtarët ta shijonin atë. Ne luftuam, luftuam shumë dhe nuk kishim asgjë të drejtë për ne. Zotat e basketbollit na dhanë një pushim sonte”

Bradley Beal nga ana tjetër, nuk ishte në humor festiv pas ndeshjes. Ishte një fund i pabesueshëm, ndoshta fitorja më e mirë e ekipit e vitit në performancën më të mirë të Russell Westbrook si një Magjistar. Akoma, Beal e pranoi se si ka ende punë për të bërë – dhe asnjë Kthetra të Bardha për të.

“Po shkoj në shtëpi me gruan dhe fëmijët e mi, burrë”, tha Beal kur u pyet se si planifikonte të festonte. “Kemi më shumë punë për të bërë. Asnjë festë në familjen Beal.”

Akordohuni në NBC Sports Washington në 6 pasdite të martën për mbulimin e plotë të ndeshjes së ardhshme të Wizards kundër Portland Trail Blazers.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu