Si pionierët e Trinidadit Luftëtarët‘marketing, përpjekjet promovuese fillimisht u shfaqën në NBC Sports Bayarea

Bluzat prej ari në çdo vend në Oracle Arena të Oakland lexojnë vitin 2019. LUANAYT. LUFTSIT. Të gjitha kapakët, të shkruara me blu të theksuar. Dizajni në gjoks paraqiste majën e Urës së Gjirit që dilte nga një re. Një basketboll u ul në re gjithashtu, poshtë një aeroplani dhe zogjsh në qiellin e zënë të Gjirit të Gjirit.

Kim Trinidad, Drejtori i Lartë i Luftimit dhe Operacioneve të Luftëtarëve, vlerëson se gati njëqind njerëz kishin një dorë në përgatitjen e këtyre bluzave për tifozët, nga ekipi i saj i brendshëm i dizajnit, tek shitësit dhe shpërndarësit e bluzave, deri tek stafi i ditës së lojës që vendoste butësisht nga një këmishë në secilën vend.

“Në gusht, para fillimit të sezonit, ne kemi mbajtur 400,000 bluza ari për t’u siguruar që ari është në standardin tonë, cilësia nëpër bluza është e qëndrueshme dhe ne jemi në modalitetin e përgatitjes,” tha Trinidad

Shkarkoni dhe pajtohuni në Dubs Talk Podcast

Imagjinoni të koordinoni katër raunde të dhuratave të bluzave për playoff.

Tani, imagjinoni të koordinoni të gjitha fushatat e Bluzave të Luftëtarëve gjatë sezonit – Muaji i Historisë së Zezë, Nata e LGBTQ, Muaji i Fuqizimit të Grave – plus kokrrat e gurta, fushatat e lëshimit të fanellave dhe më shumë.

Nëse kjo nuk mjafton, shtoni koncerte dhe ngjarje të Chase Center, së bashku me ngjarjet në Thrive Plaza që rrethojnë arenën.

E gjitha është detyra e Kim Trinidad. Ajo është udhëheqësja e një makinerie masive që punon për t’i shërbyer tifozëve të Warriors gjatë gjithë vitit. Ajo e sheh punën e saj të dorës në të gjithë qytetin.

“Unë rrezatoj me krenari,” tha Trinidad, kur pa bluzat tek tifozët në dyqan ushqimesh. “Unë jam vetëm një cog në timon kur bëhet fjalë për të sjellë bluza në jetë, ose për të sjellë ndonjë mall promovues në jetë për atë çështje për fansat tanë. Por kjo më jep një ndjenjë të shkëlqyer të krenarisë dhe unë duhet të buzëqeshi duke e ditur se ato janë të mbledhshme. Dub Nation i tund ata sepse i duan Luftëtarët. “

Trinidad u rrit në Bay Area dhe fantazia e saj e Warriors është personale. Ajo shkoi në UC Davis për të fituar gradën e biznesit të saj. Pas punëve në Safeway, Dreyer’s dhe Pandora, Trinidad zbarkoi me Warriors, një mundësi e veçantë për një grua që thotë se ka gjakderdhje blu dhe ari që kur lindi.

Dita e saj e parë në punë me Warriors ishte në zyrën e Oakland në Broadway. Ndërsa përgatitet për lëshimin e fanellave të Oakland Forever në 20 janar, Qyteti është në mendjen e saj.

“Ky duhet të jetë një nga projektet më emocionuese, në të cilin kam qenë në gjendje të jem pjesë. Më kujtohet qartë epoka Ne Besojmë, dhe fanella (Oakland Forever) do të jetë një nga momentet më të mëdha për mua, pasi jo vetëm një tifoz, por tani në anën tjetër të procesit, duke parë se si zhvillohet një uniformë. ”

Golden State Warriors

Fanella e Oakland Forever është një kthim prapa në pamjen e ekipit nga 1997-2010, me blu të errët, portokalli dhe të verdhë që ekipi veshi si një tetë-farë që prishi Dallas Mavericks me kryesorë në playoff 2007.

Trinidad dhe stafi i saj ishin të vetëdijshëm se tifozët mund të kishin ndjenja të ndjeshme në lidhje me Luftëtarët që u zhvendosën në San Francisco pas 47 vitesh në Oakland.

Ajo theksoi që Oakland është një pjesë e madhe e identitetit të Luftëtarëve dhe ekipi është bashkëpunuar me Oaklandish për të frymëzuar një linjë veshjesh me edicion të kufizuar që përkon me fillimin e fanellës.

Ky bashkëpunim i Oaklandish do të dërgojë 10 përqind të të ardhurave në Qendrën Shëndetësore të Komunitetit Roots.

Finalizimi i fanellës së Oakland Forever ishte një projekt dy-vjeçar. Finalizimi i kokrrave të guackës zgjat gjashtë deri në 12 muaj. Trinidad tha që krijimi i kujtimeve që thesari i tifozëve të Warriors është një nga pjesët më të mira të punës.

Golden State Warriors

Bobblehead i saj i preferuar kombinon Steph Curry dhe Klay Thompson në një platformë të Splash Brothers. Dyshja janë duke qëndruar mbi një valë, krahët e tyre janë ngritur në një lëvizje qitjeje.

LIDHUR: Steph zbulon se si djali Canon mësoi për herë të parë për hapin e euros

Ajo kujton që duhet të punojë në të gjitha detajet: Sa është pesha e një kokërr dyfishe? A mund ta dërgojnë me cilësi të mirë? A kishte potencial për një shkallë të lartë të prishjes?

“Ne morëm një hap të besimit se shitësi ynë do të ishte në gjendje ta paketonte atë në mënyrë të përshtatshme. Ishte një sukses i madh, ”tha ajo.

Trinidad punon përmes detajeve edhe me lojtarët. Së bashku, ata përcaktojnë nëse fytyra dhe flokët e guaskës duken të sakta dhe nëse “tema” e guaskës e bën lojtarin të lumtur. Për shembull, guaska e Andre Iguodala ishte golf. Gur i Kevon Looney doli natën e Luftërave të Yjeve dhe ngjashmëria e tij ka veshur një uniformë Storm Trooper.

“A i bën ata të lumtur?” është një pyetje që Trinidad e konsideron shpesh në punë, për lojtarët, bashkëpunëtorët e saj dhe më e rëndësishmja, tifozët.

“Ne jemi duke punuar të gjithë së bashku për të siguruar që ne po sjellim programe, ngjarje dhe përpjekje në jetë, në mënyrë shumë të qëndrueshme dhe kohezive për fansat. Në fund të ditës, tifozët e dinë vetëm se po përjetojnë Luftëtarë dhe ata nuk e dinë nga kush po vjen, e dini, në fund të fundit. ”

Trinidad ka shenjat e gishtave në gjithçka për Dub-et, nëse ndodh që të vini re një grua që ju buzëqesh në dyqan ushqimesh.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu