Si ndikon dëmtimi i Sionit te Luftëtarët, Mbretërit në ndjekje të playoffit fillimisht u shfaq në NBC Sports Bayarea

Një nga konkurrentët e Luftëtarëve për një vend në playoff të Konferencës Perëndimore goditi një përplasje në rrugë të Premten, ashtu si New Orleans Pelicans njoftoi atë yll përpara Zion Williamson do të anashkalohet për një kohë të pacaktuar me një gisht unazë të thyer.

Pelikanët janë vetëm në skaj të fotos së playoffit në Perëndim. New Orleans është i 11-ti në Perëndim duke shkuar në ndeshjet e së Premtes, duke qëndruar një ndeshje e gjysmë mbrapa San Antonio Spurs për 10-farë.

Ish-nr. 1 i përgjithshëm i zgjedhjeve të përgjithshme ka qenë një nga lojtarët më efikas të ofensivës së kampionatit këtë sezon, duke shënuar 27.0 pikë për ndeshje ndërsa ka qëlluar një mahnitëse 61.1 përqind nga fusha.

Warriors sapo përfundoi një seri prapa më mbrapa me Pelicans në New Orleans, me secilën skuadër që erdhi me një fitore. Williamson shënoi mesatarisht 27.5 pikë dhe 10.0 kërcime gjatë çiftit të ndeshjeve.

Pa Williamson, duket se Pelicans nuk do të jetë në gjendje të kalojë San Antonio për vendin e fundit në turneun play-in.

Kjo gjithashtu hap derën për Mbretërit, të cilët janë një lojë prapa New Orleans në Perëndim, që të përpiqen të ngjiten në bisedën për lojë.

Një nga pesë ndeshjet e fundit të Warriors do të vijë kundër Pelicans të varfëruar, gjë që përmirëson shanset e tyre për të siguruar potencialisht një vend më të mirë në turneun play-in, apo edhe për të gjetur një mënyrë për të arritur deri në garën e gjashtë dhe për të shmangur lojën e re- në format tërësisht.

Ndër kundërshtarët e fundit të Pelicans janë Memphis Grizzlies dhe Los Angeles Lakers, dy skuadra me të cilat Luftëtarët gjithashtu po jostling për pozicionin e playoffit. Memphis është një gjysmë loje prapa Warriors për të tetën, dhe Lakers janë barazuar me Portland Trail Blazers për të gjashtin në Perëndim.

Vetëm dy nga gjashtë ndeshjet e fundit të sezonit të rregullt të Mbretërve do të vijnë kundër ekipeve poshtë tyre në renditjen e Perëndimit, kështu që çdo ndihmë nga Pelicans që mund të rrëshqasë do të mirëpritet në Sacramento.

Kings janë 2.5 ndeshje prapa San Antonio për garën e 10-të që shkon në ndeshjen e së premtes mbrëma midis ekipeve, një lojë në të cilën Sacramento edhe një herë nuk do të ketë roje e yjeve De’Aaron Fox.

Sido që të jetë, një nga lojtarët më emocionues të lojës tani do të jetë jashtë për një të ardhme të parashikueshme, ndërsa play-off-et e NBA-së afrohen.

Shkarkoni dhe pajtohuni në Dubs Talk PodcastSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu