Derrick Rose driblimi i ngushtë i uniformës së zezë të Knicks
Derrick Rose driblimi i ngushtë i uniformës së zezë të Knicks

Pyesin se si Derrick Rose tregtia do të ndikojë në Nike? Përgjigja për këtë pyetje filloi të paraqitej të Martën.

A DO T T HAP MINUTAT E IMMANUEL QUICKLEY?

Nuk duket si ajo. Rose dhe Quickley hynë në lojë së bashku vonë në çerekun e parë dhe ndanë pjesën e prapme të pjesës së parë. Të dy rojet drejtuan një njësi të dytë që lëvizi mirë topin dhe ndihmoi Knicks të tërhiqeshin nga fillimi i ngadaltë.

Rose bëri një ndikim të menjëhershëm, duke goditur dy përpjekjet e tij të para për 3 pikë dhe duke shpërndarë tre asistime në 10 minuta në parket.

New York tejkaloi Miamin me 11 kur Rose dhe Quickley ndanë fushën në pjesën e parë.

Quickley kishte tre asistime në atë hark dhe rrëzoi një nga tre përpjekjet e tij për 3 pikë.

Silshtë marrëzi të gjykosh se si Rose do të ndikojë në lojën e Quickley pas vetëm një nate. Por Quickley ka qenë në rastin më të mirë me topin në duar. Rose gjithashtu lulëzon me topin në duar. Kështu që është logjike të mendosh se do të ketë një periudhë rregullimi për të dy lojtarët.

Në përgjithësi, Rose duket se përqafon rolin e tij si një mentor i Quickley dhe të rinjve të tjerë Knicks. Ai doli për darkë me Quickley dhe Knick rishtarin Obi Toppin të hënën në mbrëmje; ai u dha rishtarëve numrin e tij të telefonit celular.

Pasi luajti me Quickley për herë të parë, Rose tha se e sheh veten në roje të vitit të parë.

“Ne jemi të ngjashëm. Ai po bëhet ekip i dyfishtë në vitin e tij rishtar. Atje [aren’t] shumë të rinj që marrin atë lloj vëmendjeje, ”tha ai. “Që ai ta shohë atë lloj herësh, thjesht do ta bëjë lojën e tij më të mirë. Loja do të ngadalësohet më shumë. Dhe ai dëgjon. Kjo është gjëja më e mirë për të, ai dëgjon. Me këtë, ju gjithmonë keni vend për përmirësim.

Rose kishte edhe një pikë që donte të tregonte për Quickley.

“Ai është një qen. Ai është një qen. Nuk mund ta shpjegoj. Duhet të jesh lojtar për ta kuptuar. Ne jemi në një luftë, unë e di se ai po lufton, ”tha ai.

Nëse Rose mund të ndihmojë Knicks të fitojë lojëra dhe të ndihmojë në zhvillimin e Quickley, tregtia do të jetë një sukses. Rose që ndihmon me të parën është e domosdoshme. New York ka humbur dy radhazi dhe është në vendin e nëntë në Konferencën Lindore.

ME ROSE KETU, KUSH ISSHT NGA ROTACIONI?

Të martën, Lumenjtë Austin ishte nje DNP. Rivers kishte qenë një lojtar rotacioni për Knicks para se të mbërrinte Rose.

“Austin ka qenë rreth e rrotull. Ai është një veteran. Ai do të qëndrojë gati. Ai do të jetë i situatës, ”tha Thibodeau. “Zakonisht gjërat funksionojnë. Kur të thirret, unë e di se do të jetë gati të shkojë “.

Bazuar në rotacionet më të fundit të Thibodeau, duket se Rivers do të ishte lojtari i parë që kthehet nëse ka një dëmtim. Kjo do të thotë Kevin Knox dhe Frank Ntilikina mund të jetë shtyrë më tej nga rotacioni i Thibodeau.

A DO T START FILLONI TRAJZIMI?

Thibodeau tha se ai mund të shihte Rose, Quickley dhe Alec Burks duke luajtur me fillestarët dhe njësinë stol.

“Kur keni mbrojtës të shumtë në dysheme, kjo ju jep një mbajtës tjetër të topit, mbajtës sekondar të topit dhe ju ndoshta mund ta përfshini Alecin gjithashtu atje. Pra, kjo na jep tre djem që mund të dalin nga driblimi dhe të tre janë shumë efikasë në marrjen e lojërave, “tha Thibodeau. “Shkathtësia e tyre i lejon ata që në të vërtetë të përzihen me të dy grupet. Kështu që mendoj se do të shohim disa prej tyre ndërsa shkojmë edhe përpara ”.

A do të zëvendësojë Rose përfundimisht Elfrid Payton ne formacionin startues? Kjo është e paqartë. Por vlen të përmendet se Payton bëri disa lojëra kryesore për Knicks të martën dhe i ndihmoi ata të qëndrojnë në lojë herët mes një fillimi të ngadaltë.

Ai përfundoi me 18 pikë, pesë kërcime, katër asistime dhe tre kthime. Por New York u shënua më shumë se nëntë gjatë 26 minutave të tij në fushë. Nata e pushuar e Julius Randle (12 pikë, 4-18 gjuajtje) nuk e ndihmoi plus-minusin e Payton kundër Miami.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu