Si po mëson Mannion nga Lin kur fillon rritja e NBA fillimisht u shfaq në NBC Sports Bayarea

Përkundër gjithë bujës dhe zhurmës që erdhi me Nico Mannion që ra në prehrin e Warriors në raundin e dytë të draftit të NBA, roja i ri ka ende shumë për të mësuar.

Ndërsa koha e lojës ishte e pakët me Warriors, Mannion ka gjetur kohën e qëndrueshme të gjykatës dhe një mentor në G League Bubble, duke përdorur veteranin Jeremy Lin si një burim për t’u rritur si një lojtar i NBA.

“Jeremy është një mësues i shkëlqyeshëm për mua,” u tha Mannion gazetarëve pas fitores së Santa Cruz Warriors 111-108 ndaj Tarifës së Kantonit të Mërkurën. “Unë jam duke u përpjekur të mësoj nga ai, por gjithashtu duke u përpjekur të jem një udhëheqës qoftë ai brenda apo jashtë dyshemesë. Unë mendoj se kjo është vetëm një cilësi e një roje, një mbrojtës i mirë, kështu që po përpiqem të futem në atë rol edhe megjithëse, ju e dini, unë jam ende 19 vjeç. Thjesht duke u përpjekur të mësoj sa më shumë që të jem, të jem lideri më i mirë, të jem sa më i zëshëm të jetë e mundur dhe thjesht të flas me djemtë e mi dhe të drejtoj djemtë e mi “.

Mannion shënoi 20 pikë në gjuajtjen 7-të-21 ndërsa dhuroi 10 asistime në fitoren ndaj Karikuesit. Lin nuk luajti për shkak të një sëmundje të shpinës.

LIDHUR: Reagimi i Klay ndaj deficitit të Warriors vs Heat ishte kulmi i Klay

Në pesë ndeshje me Santa Cruz, Mannion është mesatarisht 21.0 pikë dhe 7.0 asistime në 38.7 përqind të gjuajtjeve.

Produkti i Arizonës është plot potencial dhe Luftëtarët ishin të lumtur që Mannion u tha skuadrave të tjera se ai dëshironte të rrëshqiste te Luftëtarët pasi filloi vjeshta e tij e natës.

Me kalimin e kohës, Mannion mund të përfundojë të jetë një nga vjedhjet e mëdha të drafteve të vitit 2020, dhe Lin është një mentor i mirë si të gjithë që të ketë në fillim të karrierës tuaj në NBA.

Shkarkoni dhe pajtohuni në Dubs Talk PodcastSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu