Si të shikohet Magjistarët vs. Pelikanët fillimisht u shfaqën në NBC Sports Uashington

Sezoni 2020-21 ka qenë më pak se ideal për Washington Wizards, dhe kjo po e bën atë bukur.

Me një humbje ndaj New Orleans Pelicans të Mërkurën, Uashingtoni tani ulet në 3-11 në sezonin e ri dhe janë humbës të gjashtë nga shtatë konkurset e tij të fundit. Pavarësisht Bradley Beal duke vendosur numrat e All-NBA mbi një natë, Wizards nuk kanë qenë në gjendje të ndihmojnë lojtarin e tyre yll.

Kjo, sigurisht, çon në një farë zhgënjimi. Edhe Beal, i cili ka qëndruar pozitiv dhe dëshiron të ndryshojë baticën në Uashington, e pranon këtë unëështë e vështirë të mos zemërohesh për atë që po luan. Akoma, Beal dhe të tjerët besojnë se fillimi i sezonit nuk ka pse t’i përcaktojë ato.

Shansi i parë për të provuar se do të vijë të premten kundër Atlanta Hawks. Në 9-9, Atlanta është një ekip i ri i udhëhequr nga Trae Young që përmban shumë shkelje. Nëse Uashingtoni dëshiron t’i japë fund tre shkrepjeve, do të duhet të luajë basketbollin e tij më të mirë.

A mund të kthehen gjërat të Premten? Këtu mund të dini gjithçka për konkursin.

WIZARDS vs HAUKS SI T W SHIKONI

Çfarë: Washington Wizards vs. Atlanta Hawks

Ku: Capital One Arena, Washington DC

Kur: 7:00 pasdite ET

Kanali TV: Wizards vs Hawks do të transmetohen në NBC Sports Washington (Gjetësi i Kanaleve Sportive NBC)

Transmetim i drejtpërdrejtë: Ju mund të transmetoni drejtpërdrejt Wizards vs Hawks në faqen e transmetimit të drejtpërdrejtë të NBC Sports Washington dhe në Aplikacioni Sportiv NBC.

Radio: Radio Wizards Radio, 1500 AM

Shkarkoni dhe pajtohuni në podcastin Wizards Talk

Programi WIZARDS vs HAWKS

6:00 pasdite: Wizards Pregame Drejtpërdrejt

7:00 pasdite: Magjistarët vs Hawks

21:30: Magjistarët Postgame Drejtpërdrejt

WIZARDS vs FUQIT: ÇFAR TO T W SHIKOJN

Duhet të ketë shumë pikë në këtë lojë, Uashingtoni është një nga ekipet me rezultatin më të lartë në NBA, duke u renditur i katërti në pikë për lojë. Atlanta ulet në 12, por ka shumë forcë zjarri për të ndezur tabelën e rezultateve çdo natë. Wizards gjithashtu nuk luajnë shumë mbrojtje, kështu që prisni që topi të jetë në rrjetë të Premten.

A mund të marrë ndihmë Bradley Beal? Ylli i rojeve është mesatarisht 35.4 pikë për ndeshje dhe dominon në fundin sulmues. Me atë lloj prodhimi, Uashingtoni duhet të jetë në gjendje të marrë disa fitore, apo jo? Gabim Uashingtoni po përpiqet të bëjë gjithçka dhe zgjidhja e vetme është t’i kërkojmë ndihmë. Beal po përpiqet t’i bëjë të gjitha vetë, por ai thjesht nuk mundet.

WIZARDS vs LUAJTSIT E FUQEVE T TO SHIKONI

Russell Westbrook, G, Wizards (18,1 fotografi, 9,7 rpg, 10,2 apg): Statistikat e Westbrook duken të shkëlqyera, pasi ai pothuajse ka një mesatare të trefishtë-dyfish këtë sezon. Sidoqoftë, është e qartë se ai nuk është 100 përqind në gjykatë dhe kjo ka penguar potencialin e Uashingtonit për të patur sukses. Ai po qëllon vetëm 37% nga fusha dhe mesatarisht rreth pesë xhiro në garë. Westbrook ndau ndeshjen e së Mërkurës si një ditë pushimi e zgjedhur por duhet të kthehet për të Premten. Nëse ai e bën këtë, Wizards do të duhet të luajë më mirë prej tij.

Trae Young, G, Hawks (26,2 ppg, 4,2 rpg, 8,8 apg): Young ka lulëzuar në një nga rojet më të mira në NBA dhe është një kërcënim për të shënuar nga pothuajse kudo në fushë. Me disa nga rrezatimet më të mëdha në NBA, personi me shkathtësi do të urdhërojë shumë vëmendjen e Uashingtonit.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu