Zion Williamson filloi të punojë për trajnerin e tij të ri. Chris Paul filloi me një grup të ri të shokëve të ekipit.

Dhe të martën, James Harden pritet të bëjë atë që ndihet si pak nga të dy.

Me një para-sezon që është më i shkurtër se zakonisht para se sezoni NBA të hapet më 22 dhjetor, skuadrat nuk kanë shumë kohë për t’u përgatitur gradualisht. Disa skuadra po luajnë vetëm dy lojëra ekspozite përpara se gjërat të vlejnë.

Kjo është ndoshta arsyeja pse Williamson ishte ende në dysheme duke sulmuar shportën në çerekun e katërt në Miami. New Orleans udhëhoqi Heat në mënyrë të qetë në debutimin e tij nën drejtimin e Stan Van Gundy, por trajneri veteran kishte startuesit e tij të rinj në parket për më shumë se 30 minuta.

Williamson, sezoni rishtar i të cilit filloi vonë për shkak të një dëmtimi në gju, përfundoi me 26 pikë dhe 11 kërcime. Brandon Ingram, Lojtari më i Përmirësuar i sezonit të kaluar, kishte 22 pikë, gjashtë kërcime dhe gjashtë asistime.

Paul u paraqit në fillim të sezonit të Phoenix por ishte në formacionin startues për ndeshjen e tij në Utah. Gardiani veteran është edhe një arsye tjetër për optimizëm rreth Suns pasi ata mbetën të pamposhtur në flluskën e Walt Disney World.

Kishte gjashtë ndeshje në orar të hënën, megjithëse lajmi më i madh mund të ketë qenë në një praktikë. Harden mori fjalën për Rockets pasi u bashkua me ekipin vonë mes raporteve që ai dëshiron të tregtohet.

Trajneri Stephen Silas tha që Harden pritet të luajë të martën kundër San Antonio. Golashënuesi kryesor i NBA nuk ka folur me gazetarët ende, kështu që ka kureshtje në të gjithë ligën nëse ai dëshiron të largohet nga një organizatë e Houston që ka një trajner të ri dhe një shok të ri për të pasi ka ndërruar Russell Westbrook me John Wall në mesin e tij ndryshime të shumta.

” Kjo pjesë e biznesit tonë do të jetë ajo që është. Nuk ka kontroll që ne kemi si lojtarë për të menaxhuar të paktën atë që thuhet në lidhje me thashethemet dhe ato që raportohen. Pra, le ta lëmë me kaq, “tha Kyrie Irving nga Brooklyn, një nga ekipet e lidhura me Harden nëse ka një shkëmbim.

James është një lojtar i shkëlqyeshëm dhe ne i urojmë atij mirë. Dhe unë vetëm dua që ai të jetë i lumtur, të jetë i sigurt në atë që është si burrë së pari dhe pastaj si basketbollist. Çfarëdo që të ndodhë midis atyre bisedave janë midis tyre. “

PELICANS 114, NGROHJE 92

Lonzo Ball kishte 12 pikë dhe gjashtë asistime për Pelicans në Miami, ku ata do të luajnë në ditën e Krishtlindjes. Josh Hart shtoi 11 pikë.

Heat pushoi Jimmy Butler në ndeshjen e tyre të parë që nga humbja ndaj Lakers në finalet e NBA. Tyler Herro shënoi 17 pikë për Miami, dhe Duncan Robinson shtoi 14.

Bam Adebayo përfundoi me nëntë pikë dhe tetë asistime për Heat.

RAPTORT 112, HORNETT 109

Në Charlotte, Fred VanVleet shënoi 23 pikë ndërsa Toronto përfundoi dy ndeshjet e Hornets.

Terry Rozier shënoi 15 pikë për Hornets, dhe Gordon Hayward kishte 14.

Rookie LaMelo Ball, zgjedhja nr 3 në draft, kishte 12 pikë dhe dy asistime në një rol rezervë. Ai kishte qenë pa rezultat në gjuajtjet 0-për-5 në fitoren e Torontos të Shtunën.

KALVALET 116, PACERS 106

Në Cleveland, Dante Exum shënoi 23 pikë ndërsa Cavaliers përmirësuan rekordin e tyre të para-sezonit në 2-0.

Andre Drummond kishte 17 pikë dhe 11 kërcime, dhe Darius Garland gjithashtu shënoi 17 pikë. Rookie Isaac Okoro përfundoi me 15 pikë.

Domantas Sabonis kishte 18 pikë dhe nëntë kërcime për Pacers (0-2). Aaron Holiday shtoi 16 pikë, por Victor Oladipo kishte vetëm nëntë gjuajtje 2-për-11.

Më shumë AP NBA: https://apnews.com/NBA dhe https://twitter.com/AP-Sports

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu