RJ Barrett përfundon në buzë vs Pistons në para-sezon
RJ Barrett përfundon në buzë vs Pistons në para-sezon

RJ Barrett humbi gjashtë gjuajtjet e tij të para në Nike‘hapja e sezonit të premten. Pastaj, ai u nxe.

Barrett ka bërë 17 nga 27 gjuajtjet e tij të fundit në para-sezon. Ai shkoi 10 për 17 në humbjen e Knicks ndaj Detroit të Dielën – një nga pikat e pakta të ndritshme në një lojë që Tom Thibodeau etiketuar një regres për New York.

Barrett ishte në gjendje të shkonte në bojë dhe bëri disa të shtëna në mes të rrezes. Më pas, një person i NBA nga një ekip tjetër ndjeu që goditja e Barrett dukej më e fortë.

“Ai dukej se ishte i ekuilibruar më mirë, duke u përsëritur më shumë. Goditja dukej shumë më mirë ”, tha skautuesi.

Gjuajtja rrethuese e 20-vjeçarit konsiderohet gjerësisht një çelës për rritjen e tij si lojtar. Goditja e Barrett ishte jokonsistente sezonin e kaluar. Padyshim, nëse Barrett mund të godasë goditje perimetrike, ai bëhet një kërcënim më i madh për sulmin.

Kjo është një fushë që ia vlen të shikohet Barrett dhe New York këtë sezon.

Zgjedhja e përgjithshme nr 3 e vitit 2019 nuk ishte e gatshme të godiste veten pas ndeshjes së së dielës.

“Unë thjesht dua të bëj lojërat e duhura,” tha Barrett, i cili shkoi 4-5 nga gjuajtja e lirë. “Kam shikuar shumë film. Kam pasur shumë xhiro. Thjesht përpiquni të bëni lojën e duhur në mënyrë që ekipi të jetë i suksesshëm. Nuk ka rëndësi nëse shënoj ose marr asist hokej apo marr asist – nuk ka rëndësi ”.

Barrett shkonte rregullisht në shportë kundër Detroit, duke goditur gjashtë nga nëntë përpjekjet e tij në prag. Ai përfundoi me katër xhiro dhe dy asistime. Kjo është një zonë që dëmtoi Knicks të Dielën. Ata kishin 22 xhiro të përgjithshme kundër Detroit.

“Unë duhet të bëj një punë shumë më të mirë”, tha Barrett kur u pyet nëse bërja e lojërave ishte një pikë theksi gjatë stërvitjeve të tij jashtë sezonit. “Shokët e mi të skuadrës po më godasin në pozicione të shkëlqyera. Unë duhet të bëj një punë më të mirë për t’ia arritur atyre. Siç e thashë, kisha shumë xhiro, kjo e vret ekipin. Kështu që thjesht do të përpiqem t’i kthehem përsëri shikimit të filmit për të parë edhe një film. “

Në përgjithësi, Barrett tha se ndihej më i qetë në dy ndeshjet e para të sezonit të tij të dytë NBA.

“Ashtë pak më ngadalë”, tha Barrett për shpejtësinë e lojës. “Jam pak më komode. Unë e di se çfarë të pres pak më shumë. ”Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu