BATON ROUGE, La. (AP) – Ja’Vonte Smart kishte 25 pikë, gjashtë kërcime, pesë asistime dhe tre vjedhje, dhe LSU shkurtimisht mundi Sam Houston State 88-66 të hënën pa trajnerin Will Wade pasi ai doli pozitiv për COVID- 19

Disa orë para ndeshjes, LSU njoftoi se Wade nuk do të ishte në dispozicion për shkak të çështjeve të gjurmimit të kontakteve. Wade tha gjatë një konference për shtyp të Zoom pas ndeshjes se ai doli pozitiv ndërsa ishte në karantinë javën e kaluar.

Shefi i asociuar Bill Armstrong udhëhoqi Tigrat – pa ndihmës trajnerë Tasmin Mitchell dhe Kevin Nickelberry. LSU ishte gjithashtu pa Trendon Watford, mesatarisht 18.8 pikë dhe 6.3 kërcime, dhe Shareef O’Neal.

Klasa e parë Cameron Thomas shënoi 19 pikë dhe Darius Days kishte 16 pikë dhe 10 kërcime për LSU (4-1). Tigrat ishin 32 nga 68 nga dyshemeja, duke kapur një seri me katër lojëra të të shtënave të paktën 50%.

LSU udhëhoqi 50-42 përpara se të bënte një tre-tregues në tre posedime – me dy nga Thomas dhe një tjetër nga Smart – për një avantazh prej 14 pikësh.

Demarkus Lampley shënoi 16 pikë dhe Zach Nutall shtoi 13 për San Houston State (3-4). Nutall, i cili hyri mesatarisht 25.5 pikë për lojë, u mbajt në 3 nga 12 gjuajtje. Bearkats kishin shënuar të paktën 100 pikë në tre ndeshjet e tyre të fundit – kundër Dallas Christian, Howard Payne dhe Le Tourneau.

Më shumë basketboll kolegjit AP: http://apnews.com/hub/college-basketball dhe http://www.twitter.com/AP-Top25





Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu