Kyrie Irving kalon vs Magjistarët
Kyrie Irving kalon vs Magjistarët

Yjet e rrjetave Kyrie Irving ka qenë larg ekipit për “arsye personale”. Ja e fundit për mungesën e tij …

14 janar, ora 11:57

Duke folur gjatë një konference shtypi ku ai diskutoi mbi tregtinë e reklamave James Harden, Nets GM Sean Marks peshoi situatën Irving.

“Lidhur me Kyrie dhe kur ai shpresojmë se do të kthehet dhe do të ribashkohet me ekipin, një pjesë e kësaj do të varet nga NBA dhe ne jemi duke pritur që ata të dalin me vendimin e tyre mbi protokollet e shëndetit dhe sigurisë,” tha Marks reporterë përmes Zoom. “Shpresojmë që së shpejti të kemi një vendim. Unë kam biseduar me Kyrie, kështu që e di që ai është i ngazëllyer për t’u rikthyer në fushë me shokët e tij të skuadrës sa më shpejt të jetë e mundur. “

Marks shtoi se Irving ka qenë në hap me protokollet e shëndetit dhe sigurisë dhe duke testuar çdo ditë për COVID-19, duke theksuar se Irving do të adresojë situatën kur të kthehet.

“Ne shpresojmë ta trajtojmë atë me Kyrie kur ai të kthehet në ndërtesë, në mes të familjes së tij Nets dhe të shkojë nga atje,” përfundoi Marks.

13 janar, ora 3:18 pasdite

Privatisht, ka një zhgënjim të dukshëm brenda organizatës për situatën në Irving, raporton Ian Begley i SNY.

Irving ka humbur pesë ndeshje të drejtpërdrejta për shkak të asaj që ekipi i ka quajtur “arsye personale”, dhe NBA po heton një video që duket se tregon Irving në një tubim brenda pa maskë, e cila mund të jetë në kundërshtim me protokollet COVID-19 të ligës. .

Një burim me njohuri të situatës i tha SNY të martën herët se ekziston shqetësimi se Irving nuk mund të kthehet “së shpejti”.

11 Jan, 6:54 pasdite

Irving do të humbasë ndeshjen e tij të katërt drejt, kur Nets përballen me Denver Nuggets.

“Ne e mbështesim atë 100 për qind dhe lutemi për më të mirën”, Kevin Durant tha pas humbjes së fundit të Brooklyn ndaj Oklahoma City.

Trajneri kryesor i Nets Steve Nash tha se ai nuk kishte një orar për kthimin e Irving.

“Ky është akoma në pushim personal dhe i gjithë komunikimi me Ky midis organizatës që do ta mbaj private dhe jam i sigurt që do të dëgjoni prej tij në një moment,” tha Nash.

7 Janar, 11:14 pasdite

Irving nuk luajti në fitoren e së enjtes ndaj Philadelphia 76ers për shkak të arsyeve personale, dhe Irving do të ndalet gjithashtu në ndeshjen e së Premtes kundër Memphis Grizzlies.

Trajneri kryesor i Nets Steve Nash tha para ndeshjes se ai kishte arritur tek Irving por nuk kishte marrë një përgjigje.

Pas fitimit të Nets ndaj Sixers, një zëdhënës i Brooklyn konfirmoi se Irving nuk po bënte udhëtimin në Memfis me pjesën tjetër të shokëve të tij të skuadrës.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu