Pas regjistrimit të një sezoni të ulët katër pikë dhe pesë faulle kundër Los Angeles Lakers të hënën, James Wiseman u kthye përsëri në një mënyrë të madhe përpara E mërkurë kundër San Antonio Spurs.

Ndërsa veshur Golden Stateështë e re “Oakland Forever” uniformat, zgjedhja e përgjithshme e përgjithshme Nr. 2 e vitit 2020 regjistroi 20 pikë të larta në karrierë në gjuajtjet nga 8 në 11 nga fusha. Wiseman shtoi gjashtë borde dhe katër asistime në 25 minuta kundër Spurs.

Për ndeshjen e katërt radhazi, Wiseman nuk nisi një tre-tregues, duke shënuar të gjitha pikët e tij brenda harkut. Gjatë performancës së tij kundër Spurs, dunking ishte një temë për Wiseman. 19-vjeçari përplasi në shtëpi shtatë nga tetë golat e tij në fushë, duke përfshirë një top nga Steph Curry.

Përmes @ luftetaret në Twitter:

Së bashku me rrugicën klasike-oops nga Curry dhe Draymond Green, Wiseman zbriti dunj të theksuar nga e gjithë fusha. Pasi rrëmbeu një kërcim sulmues në çerekun e tretë, produkti i Memphis ngriti një kthesë të fuqishme me një dorë nga poshtë shportës.

Shikoni të gjitha dunket e Wiseman kundër San Antonio në video me poshte:

Pas duke dhënë një tjetër moment mësimi te Wiseman të hënën kundër Lakers, Green ishte përsëri duke trajnuar rishtarin e talentuar të Mërkurën.

Përmes @ESPNNBA në Twitter:

Gjatë katër ndeshjeve të fundit, Wiseman ka fituar kundër disa prej më të mëdhenjve të NBA-së. Pas mbrojtjes së lojtarëve si Myles Turner, Nikolla Jokiq, Anthony Davis, Montrezl Harrell dhe LaMarcus Aldridge, qendra e re do të mirëpresë të enjten Julius Randle dhe Mitchell Robinson të New York-ut në kabinën e Chase Center.

Të ngjashme

Draymond Green nuk ishte duke folur plehra Marc Gasol gjatë momentit kur ishte në bisedë me James Wiseman

Steve Kerr do të donte të lidhte rishtarin James Wiseman me Kevin Garnett

Raporti Rookie: Statistikat, pikat kryesore nga shfaqja e James Wiseman kundër Nikola Jokic dhe Nuggets

James Wiseman i Luftëtarëve kryeson renditjen e energjisë në sezonin e hershëm të Rookie Wire

Listë

3 gjërat për të ditur: Warriors lundrojnë pas Spurs pas Steph Curry dhe James Wiseman së bashku, 121-99





Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu