Jaylen BrownStatistikat e tij përmes 11 lojërave e vunë atë në një kompani mbresëlënëse të shfaqur fillimisht NBC Sports Boston

Jaylen Brown është në mes të sezonit të tij më të mirë si anëtar i Boston Celtics, dhe statistikat e tij përmes 11 ndeshjeve të para të ekipit të sezonit 2020-21 NBA e kanë futur atë në një kompani mjaft mbresëlënëse.

Brown udhëhoqi Celtics me 21 pikë dhe tetë asistime në një 124-97 fitore shpërthimi ndaj Orlando Magic në TD Garden të premten në mbrëmje.

Fitorja e mbajti C-në në renditje të Konferencës Lindore me një rekord 8-3, dhe gjithashtu zgjati serinë e fitoreve në pesë ndeshje.

SHIKONI: Stoli i C-së shkon keq pasi bankat Tacko janë një nga thellësia

Brown ka një mesatare të 25.8 pikëve të larta në karrierë, së bashku me 5.8 kërcime dhe 3.9 asistime për ndeshje. Ai është një nga shtatë lojtarët që nga viti 2000 me 280 pikë plus, 50 plus kërcime, 40 asistime plus dhe 52.5 përqind ose përqindje më të mirë të golit në terren përmes 11 ndeshjeve të para të ekipit të tij.

Një nga arsyet pse Celtics e kanë filluar sezonin kaq të fortë është hapi që Brown ka bërë në zhvillimin e tij. Jo vetëm që po shënon me një shkallë më të lartë, por kërcimi dhe lojërat e tij kanë parë gjithashtu përmirësim të cilësisë. Tetë asistimet e tij të premten në mbrëmje ishin të larta në karrierë dhe nuk do të ishte për t’u habitur nëse ai do të ketë edhe disa ndeshje këtë sezon me kaq shumë ose më shumë asistime.

Brown dhe Celtics do të përpiqen të mbajnë serinë e tyre të fitoreve kur ata të presin New York Knicks në 1 pasdite ET të Dielën.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu