Curry i bën nderim Reggie me një postim të përzemërt në Instagram fillimisht u shfaq në NBC Sports Bayarea

Disa orë pas duke e kaluar për së dyti të gjitha kohërat në krye të karrierës në tabelën e 3 pikëve, Steph Curry i bëri homazhe Reggie Miller në Instagram, duke thënë se ishte “mirënjohës për momentet”.

“Reggie Miller ishte FAVORITI im duke u rritur,” tha Curry në një mbishkrim. “Ai bëri që gjuajtja, shtrirja e distancës suaj dhe lëvizja pa top të më dukej argëtuese. Duhej të ngrinte # 31 deri sonte duke u ngjitur në listë. Shumë respekt për njeriun tim.”

Duke hyrë në garën e së Shtunës kundër Utah Jazz, Curry zvarriti Reggie Miller me tre trepikësh. Ylli i Warriors u zhyt shpejt dy në çerekun e parë para se të barazonte Miller me një goditje me distancë në majë të tastit me 3:21 të mbetur në gjysmë.

Ai me të vërtetë hodhi numrin 31, numrin e vetëm të fanellës që Miller kishte veshur në karrierën e tij 18-vjeçare me Indiana Pacers.

Curry zyrtarisht kaloi Sallën e Famerit të NBA në fillim të tremujorit të tretë. Ai përgatiti një pasim të dhuruar dhe të dhënë për Draymond Green, u zhvendos në qoshe dhe fundosi 2,561-të tre-treguesin e karrierës së tij.

Curry përfundoi me 24 pikë, shtatë kërcime dhe shtatë asistime gjatë 27 minutave, me 15 pikë nga qendra e qytetit.

“Ne e goditëm kokën sonte, por unë po përpiqesha ta shijoja akoma,” tha Curry pas ndeshjes. “Pasi bëra të tretin, e dija që ishte një gjë e madhe, dhe më pas ta bëja atë të katërtin në tremujorin e tretë ishte mjaft e veçantë. Diçka që e kam pritur për shumë kohë.”

Ishte qartë një natë me ndikim për Curry, pavarësisht nga Luftëtarët që bien në Xhaz, 127-108. Gjatë konferencës së tij për shtyp pas ndeshjes, Curry foli mbi kuptimin që i kishte kaluar Miller, duke mos ditur që Miller dhe djali i tij i ri Ryker ishin në thirrjen e Zoom.

Miller e përgëzoi Curry për arritjet e tij, duke thënë “Ju jeni një frymëzim i tillë për të vegjlit, si djali im”.

LIDHUR: Miller uron Steph në Twitter

Ryker ishte veshur me të vërtetë me një fanellë Curry dhe i tha dy herë NV MVP se ai kishte “të gjitha fanellat dhe këpucët e tij”.

Pas një nate historike, Curry u sigurua që bota NBA e dinte që ai nuk ishte bërë. Në fund të nderimit të tij për Miller, Curry shkruajti “Më shumë për të ardhur për të kapur Ray”.

Kjo ishte një dremitje për Ray Allen, i cili qëndron në krye të tabelës me 2,973.

Më shumë për të ardhur me të vërtetë.

Shkarkoni dhe pajtohuni në Podcast Talk Dubs

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu