Steph, Draymond ‘përqafon’ rivendosjen e mënyrave fituese të Dubs fillimisht u shfaq në NBC Sports Bayarea

Këta nuk janë Luftëtarët Steph Curry dhe Draymond Green janë mësuar të udhëheqin.

Golden State 20-19 pas Fitorja mbresëlënëse e së dielës gjatë Utah Jazz, një lojë prapa në vendin e tetë në Konferencën Perëndimore që nga ky shkrim. Sigurisht, Warriors nuk ishin një xhuxh në dy sezonet e para të Curry si shokë të skuadrës, por të dy lojtarët ishin në faza shumë të ndryshme në karrierën e tyre përkatëse herën e fundit që Dub-et po përpiqeshin të bëheshin pretendent.

Curry dhe Green janë përqafuar duke hartuar një rrugë të re për rëndësinë e kampionatit.

“Unë mendoj se kemi rënë në dashuri me sfidën e përpjekjes për t’u kthyer në basketboll fitues dhe … që sjell më të mirën prej nesh individualisht në lidhje me mënyrën se si ndikojmë në lojëra dhe çfarë mund të kontrollojmë në atë front,” Curry u tha gazetarëve në një konferencë video pas lojë të Dielën.

Curry ka qenë i jashtëzakonshëm këtë sezon, mesatarisht 29.3 pikë, 6.3 asistime dhe 5.4 kërcime për ndeshje. Kjo nuk është larg 30.1 / 6.4 / 5.4 që ai kishte një mesatare kur ai u bë MVP i parë unanim i NBA në sezonin 2015-16, pavarësisht se Curry kishte shkelur në mënyrë të konsiderueshme më shumë gomat e tij dhe duke luajtur me një kast më pak mbështetës.

Edhe Green është më i moshuar, por nuk është më pak i rëndësishëm. Ai mbetet po aq i sigurt sa kurrë si pjesa kryesore e mbrojtjes së Warriors, duke u thënë gazetarëve se nuk ka asnjë dyshim se ai do të fitojë Lojtarin e tij të dytë Mbrojtës të Vitit nëse Golden State ngjitet në klasifikim.

LIDHUR: Të rinjtë e luftëtarëve të hedhur në zjarr, lulëzojnë në njësinë e dytë

Curry u pyet nëse fitimi i një MVP të tretë NBA mbetet një synim këtë sezon dhe ai i bëri jehonë Green duke thënë se suksesi i ekipit përcakton se kush fiton çmime individuale, jo e kundërta.

“Alwaysshtë gjithmonë një synim të jesh në atë nivel çdo vit,” tha Curry. “MVP është e vështirë të fitohet për shumë arsye të ndryshme, dhe Lojtari Mbrojtës i Vitit [is] e njëjta. Unë mendoj se mund të flasësh për rrëfimet dhe rrëfimet gjatë gjithë vitit, por kur po fiton, ato çmime ndjekin “.

Curry shënoi 32 pikë kundër Jazz të Dielën, ndërsa Green regjistroi triple-dyshen e tij të 26-të në karrierë. Nëse fitorja e së Dielës është trampolinë Luftëtarët shpresojnë se ështëShfaqjet e Curry dhe Green janë lloji që vlerësimet i mbajnë mend votuesit.

Golden State duhet të fitojë më shumë që të dyja paraqitjet të kenë rëndësi, dhe kjo është një sfidë nga e cila Curry dhe Green nuk do të tërhiqen.

Shkarkoni dhe pajtohuni në Dubs Talk PodcastSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu