Steph, Draymond dëgjojnë humbjen e Dubs në minutën e fundit ndaj Magic fillimisht u shfaq në NBC Sports Bayarea

Një kolaps brutal në tetë minutat e fundit çoi në një humbje dërrmuese të Warriors ndaj Orlando Magic te premten. Golden State ra në Magji124-120 dhe dështoi edhe një herë për të siguruar një fitore të tretë radhazi.

Warriors (16-14) ishin të guximshëm në pjesën e parë dhe ranë prapa Orlandos (12-18) herët. Ata zvarriten me aq shumë sa 17 pikë para a ndriçon tremujorin e tretë, në të cilën skuadra shënoi 43 pikë të një sezoni të lartë. Shkaktuar nga Andrew Wiggins dhe Kelly Oubre Jr, Luftëtarët u hodhën përsëri në grindje. Një tre-tregues kryesor Draymond Green pasi koha skadoi në tremujor rezultoi në një epërsi prej një pike për Warriors që shkuan në periudhën e fundit.

Golden State ndërtoi epërsinë e tij deri në 13 pikë, por në tetë minuta lojë, ata shpejt u zhbllokuan. Magjia nuk humbi kohë në goditjet kryesore dhe shpërtheu në një vrapim 13-2. Luftëtarët nuk kishin asnjë përgjigje dhe papritmas humbën gjithë vrullin pa aftësinë për tu rikuperuar.

Ishte padyshim një natë zhgënjyese për Golden State në garën e tyre të parë të një udhëtimi rrugor me katër ndeshje, dhe mospërputhjet e paraqitura në humbjen e tyre janë simbolike e asaj që ekipi ka duruar gjatë gjithë sezonit. Luftëtarët duhet të ishin larguar nga Amway Center në kolonën e fitores. Në vend të kësaj, Magjia vodhi një fitore.

“Ishte një lojë e çuditshme në përgjithësi”, tha Steph Curry në një telefonatë video me gazetarët pas ndeshjes. “Ndeshja e parë e një udhëtimi rrugor ku fluturoni në të gjithë vendin, do të keni një fillim të ngadaltë dhe kjo është ajo që ndodhi.”

Curry, i cili përfundoi me 29 pikë, 11 asistime dhe shtatë kërcime, pranoi se humbja e së premtes ishte përfaqësuese e lojës së Warriors deri më tani këtë sezon.

“Ishte një slitë me të vërtetë emocionuese gjithë natën,” tha ai. “Kindshtë disi tema e sezonit tonë.”

Edhe me kolapsin e tyre dërrmues në minutat e fundit të lojës, Golden State kishte ende mundësi për të fituar një fitore. Por ata nuk mund të blinin një kovë dhe morën vetëm 3-të-10 të shtënat nga fusha në pesë minutat e fundit.

Trajneri Steve Kerr ia atribuoi këtë dy faktorëve: mungesës së lëvizjes së topit në mënyrë sulmuese dhe një ekipi Magjik që thjesht nuk do të linte dorë.

“Orlando luajti me të vërtetë mirë gjatë shtrirjes,” tha Kerr. “Ata bënë goditje të mëdha. Ne nuk mund të ndaleshim në pesë, gjashtë minutat e fundit.”

“Në sulm, më dukej sikur topi sapo ndaloi,” vazhdoi ai. “Ata janë një mbrojtje me të vërtetë e mirë, ndeshje e vështirë për ne për shkak të madhësisë së tyre dhe mënyrës se si shkojnë ndeshjet individuale.

Do të më duhet ta shikoj shiritin, por mua më dukej pesë minutat e fundit ishte një pasim dhe një goditje. Ne u ndalëm duke bërë atë që na kishte dhënë epërsinë. Kur e bëni këtë dhe po hiqni dorë nga rrathët në anën tjetër, e gjithë loja zhvendoset “.

Warriors ishin në gjendje të ktheheshin në lojë duke përdorur një sulm të shpejtë, i cili krijoi ose pamje të hapur nga distanca ose korsi të hapura. Kjo vepër ishte gati inekzistente në pjesën e fundit të tremujorit të katërt.

“Sapo kemi ngecur pak në fund,” tha Juan Toscano-Anderson, i cili vendosi shtatë pikë, pesë kërcime dhe katër asistime. “It’sshtë një reagim i natyrshëm, të paktën për mua, të ngazëllehem kur ngrihesh me 10 dhe ishe poshtë 16.… Unë mendoj se kjo ishte çështja jonë sonte.”

Për Wiggins, i cili ka 12 pikë në gjuajtjen 5 me 5 në çerekun e tretë ndihmoi në ndezjen e Luftëtarëve, humbja ishte më shumë për një paaftësi për të ngadalësuar Magjinë.

Ata bënë të shtëna, “tha ai.” Disa nga djemtë e tyre bënë 3 thellë. Kjo është ajo që erdhi në të vërtetë. Kishte disa raste kur topi ndaloi së lëvizuri në fundin tonë ”.

LIDHUR: Humbja e Warriors ndaj Magic paraqiti mosfunksionim të çuditshëm të orës

“Ishte një lojë vrapimesh”, bëri jehonë Green. “Ata filluan të bënin një vrapim dhe ne nuk ishim në gjendje ta ndalonim atë.”

Edhe me një lojë tjetër të dukshme nga Oubre, i cili ra 26 pikë, duke shënuar ndeshjen e tij të 11-të radhazi në dy shifra, dhe stabilitetin e vazhdueshëm nga Wiggins (16 pikë), nuk kishte maskim të përbuzjes së Luftëtarëve në një humbje që ata nuk duhet të kishin marrë – – dhe Green tha sa me shume.

“Unë mendoj se ne duhet ta kishim fituar këtë lojë sonte dhe të vazhdonim një seri fitimesh,” tha ai. “Ne e lëmë një tjetër të largohet”.

Shkarkoni dhe pajtohuni në Dubs Talk Podcast

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu