Steph e vlerëson Brown për fillimin e tremujorit të katërt vs. Clippers fillimisht u shfaq në NBC Sports Bayarea

Steph Curryjanë Shpërthimi me 38 pikafitorja e Luftëtarëve 115-105 mbi Los Angeles Clippers të Premten në mbrëmje përfshiu një arritje të rrallë.

Ndryshe nga shumica e netëve, dy herë MVP filloi çerekun e katërt në parket dhe jo në stol.

“E doja atë. Isha i befasuar,” tha Curry nga Chase Center në një thirrje video konferencë me gazetarët të Premten. “[Assistant coach Mike Brown] më tha [at the] fundi i pushimit të tremujorit të tretë. Ai tha diçka sikur do të më jepte një minutë, dhe pastaj nuk dëgjova se çfarë tha ai pas kësaj. Mendova se do të dilja për një minutë dhe do të luaja 10 ose 11 minuta në të katërtin sepse unë e kisha atë të përsëritej.

“Ai ishte si,” Nah, vazhdo të luash. Unë do të të jap një zotërim ose një minutë, dhe pastaj do të të nxjerr “. Kështu që ne u kënaqëm pak me atë ‘sepse padyshim që kërkoi loja. “

Curry prej kohësh ka bërë fushatë për të luajtur më shumë minuta në çerekun e katërt, si dhe në përgjithësi. Ai e mori dëshirën e tij të Premten ndërsa Luftëtarët vazhduan të hanin në epërsinë dikur masive të Clippers.

Me rënie prej sa 22 pikësh në çerekun e tretë, Golden State zvarritet me vetëm gjashtë pikë duke kaluar në çerekun e katërt. Curry luajti çdo minutë të çerekut të tretë, duke shënuar 19 nga 38 pikët e tij për natën. Vetëm pasi Brad Wanamaker zëvendësoi Curry, Kent Bazemore goditi goditjen e tij të dytë të lirë për të barazuar ndeshjen në 87.

LIDHUR: Draymond shpërthen njerëzit ‘pa dhënë’ që nuk marrin mbrojtje

Shkalla e përdorimit të Curry (33.6 përqind) është me ritmin më të lartë në karrierën e tij, por ai nuk po luan domosdoshmërisht më shumë minuta. Ai po luan pak më pak se 34 minuta në natë, gjë që nuk do ta thyente top pesë të tij më të minutat për ndeshje në një sezon. Curry luajti një prekje gjatë 36 minutave të Premten, kështu që ka vend për të luhatur nëse Warriors duhet të rrisin minutat e tij për të ndjekur një lojë.

Nëse ata e përdorin apo jo në të vërtetë duhet të krijohet mundësia të Dielën kundër Toronto Raptors mbetet për t’u parë.

“Ne do ta marrim atë lojë pas loje për sa i përket minutave të mia dhe gjithë atyre llojeve të gjërave”, vazhdoi Curry. “Funshtë kënaqësi të dimë që mund të kemi një lloj kthimi dhe kthimi kur unë bëj fushatë për më shumë minuta dhe ata po e mbyllin atë, ose anasjelltas. [Friday] ishte një lloj surprizë që nuk duhej ta pyesja “.

Shkarkoni dhe pajtohuni në Dubs Talk Podcast

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu