Steph e donte heshtjen Nike tifozët në fitoren e MSG në Warriors fillimisht u shfaqën në NBC Sports Bayarea

Qoftë në një arenë të mbushur plot ose duke punuar me zanatin e tij në fushë praktike, Steph Curry do të shfaqet i gatshëm për të sjellë më të mirën e tij pa marrë parasysh. Por ka diçka për tifozët në tribuna, veçanërisht në një arenë ikonike si Madison Square Garden.

Për herë të parë këtë sezon, Knicks u miratuan për të lejuar deri në 10 përqind të kapacitetit, afërsisht 2,000 tifozë, për ndeshjen e tyre të martën mbrëma kundër Warriors. Warriors mirëpriti tifozët mbrapa duke rrahur Knicks, 114-106, dhe Curry pranoi pas fitores se ai kënaqej duke heshtur turmën e vogël, duke përfshirë disa tifozë të këputur të Knicks.

Curry le lojën e tij të bëjë të gjitha duke folur në fitore. Ai shënoi një rezultat të lartë 37 pikë, bëri shtatë 3-pikë, bëri gjashtë asistime dhe kapi gjashtë kërcime. Plus-19 i tij gjithashtu ishte një lojë e lartë në plus-minus.

Kjo erdhi edhe pas Curry humbi ndeshjen e mëparshme të Warriors, një humbje për Charlotte Hornets, për shkak të ndjenjës nën mot.

LIDHUR: ‘Ashtu si Mike:’ Ewing e vendos Steph me MJ në listën e të mëdhenjve

Kopshti Madison Square gjithmonë do të jetë shtëpia e asaj që e ktheu Curry nga miti te superstari kur ai ra 54 pikë në Knicks tetë vjet më parë. Duhej të ndihej mirë që të dy të ktheheshin në fushë dhe të ktheheshin në MSG, ku legjendat ngrihen gjithmonë me rastin.

Ishte larg një shtëpie të mbushur plot, por Curry ishte përsëri në elementët e tij të qetësimit të urrejtësve të tij me çdo goditje të përtej harkut.

Shkarkoni dhe pajtohuni në Podcast Talk Dubs

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu