Steph është lojtari më i trolluar i NBA në Twitter, tregon studimi fillimisht u shfaq në NBC Sports Bayarea

Asnjë lojtar në NBA nuk nxit biseda në mediat sociale më shumë sesa Steph Curry.

Një studim nga Topratedcasinos.co.uk pretendon se ka përcaktuar lojtarët më të trolluar në NBA Twitter duke analizuar rreth 3,000 cicërima nga tetori 2020 deri në janar 2021 drejtuar lojtarëve dhe Steph kishte përqindjen më të lartë të mesazheve negative me 27,9 (h / t) Alex Kennedy / Lajmet e Basketbollit)

Curry rendit disa pikë përqindjeje mbi rojën tjetër të MVP Russell Westbrook (24,6 përqind negativ) me yllin e Philadelphia 76ers Joel Embiid (22,3 përqind) dhe luftën kundër Luftëtarëve për një kohë të gjatë Lebron Xhejms (22.1 përqind) duke përmbyllur katër të parët.

Ironikisht, Steph dhe LeBron morën shumë urrejtje, por edhe shumë dashuri në Cicërimat e analizuara, pasi Curry mori numrin më të lartë të mesazheve pozitive drejtuar tij në Twitter (1,325) dhe përfundoi me përqindjen e dytë më të lartë të përmendjeve pozitive (47,5 përqind) me James që renditet i treti në atë listë (46.7 përqind).

Sulmuesi i Cleveland Cavaliers, Kevin Love fitoi përqindjen më të lartë të cicërimave pozitive (53.3 përqind).

LIDHUR: Warriors, Kerr me shpresë se Steph do të luajë të Martën kundër Knicks

Në skajin tjetër të spektrit, Splash Brother, shoku i Curry Klay Thompson kishte vetëm 14.6 përqind të tweet-eve drejtuar tij kishin një ton negativ, ndër më të ultët nga çdo lojtar i ndjekur në studim.

Kjo nuk është një befasi e madhe, ashtu si derdhje e mbështetjes për Klay pas dëmtimit të tij nga Akili nga tifozët dhe ata brenda NBA ishte i pamasë.

NBA Twitter mund të jetë një vend mizor, dhe me sa duket Steph mbetet një pikë mbizotëruese e të folurit, me mijëra dashuri dhe disa urrejtje të hedhura në rrugën e tij, madje disa vite larguar nga dinastia dominuese që ai kultivoi së bashku me Thompson, Draymond Green, Andre Iguodala dhe Kevin Durant në Zonën e Gjirit.

Me gjasë nuk i ka ndihmuar kauzës së Curry që ai po luan disa nga basketbollet më të mira të karrierës së tij në NBA në sezonin e tij të 12-të, duke e futur veten në bisedën e MVP përkundër rekordit të Luftëtarëve afër -500.

Shkarkoni dhe pajtohuni në Dubs Talk PodcastSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu