Steph përsërit rëndësinë e veprës së Dubs si vazhdim i 62 fillimisht u shfaq në NBC Sports Bayarea

Steph Curry‘s encore në nata më pjellore e karrierës së tij përbëhej nga një e hënë gati triple-dyshe në një fitore shpërthimi ndaj Mbretërve.

Curry shënoi 30 pikë (në gjuajtje nga 9 në 18) së bashku me nëntë kërcime dhe tetë asistime në Luftëtarët‘fitim i telave në tela 137-106 në Chase Center, duke pushuar për tërësinë e çerekut të katërt.

Nuk ishte 62, por ishte ajo që Luftëtarëve u duhej të hënën.

“Do të duket ndryshe çdo natë në varësi të mënyrës se si mbrojtja më ruan dhe ka të bëjë vetëm me marrjen e vendimit të duhur,” u tha Curry gazetarëve në një thirrje video konferencë të hënën. “Ju gjithmonë mund të shkoni mashtrues dhe të përpiqeni të shtrini me të shtëna, por dje kishte korsi të pastra për të sulmuar dhe unë e bëra. Sonte, nuk kishte korsi vërtet të pastra, por unë mund të tërhiqja një turmë, ta lëvizja dhe mund të lëvizja pa Topi.”

Warriors kurrë nuk hoqi dorë nga epërsia kundër Kings, duke u larguar në një avantazh prej 17 pikësh në çerekun e parë. Curry, si zakonisht, luajti çdo sekondë, duke shënuar 11 pikë dhe duke bërë tre asistime.

Katër nga gjashtë përpjekjet e portierit në çerekun e parë për shënime në fushë erdhën nga kërcimet e Luftëtarëve ose kthimet e detyruara. Golden State kapi 13 kërcime dhe shënoi 10 pikë nga shtatë xhirime të Sacramento në 12 minutat e para. Për natën e dytë të drejtë, Mbrojtja e Luftëtarëve hodhi themelin për fishekzjarret që pasuan.

“Ai u lirua pak në atë çerek të parë dhe vendosi një ton vërtet të mirë, ashtu si bëri gjithë ekipi ynë me mbrojtjen,” tha Kerr. “Dhe kjo do të jetë çelësi përpara.”

LIDHUR: Draymond beson se mësimi i Wiseman është një nder, privilegj

Warriors tani kanë fituar katër nga pesë ndeshjet e tyre të fundit pas një fillimi 0-2, dhe Curry ka shënuar të paktën 30 pikë gjatë secilës prej atyre fitoreve. Që nga Krishtlindja, dy herë NBA MVP është mesatarisht 37.0 pikë për ndeshje ndërsa gjuan 50.5 përqind nga fusha, 42.2 përqind nga diapazoni i 3 pikëve dhe 97.9 përqind nga linja e gjuajtjeve të lira. Vetëm James Harden (33.0 pikë për ndeshje) ka një mesatare më të lartë shënimi sesa Curry (32.0) në këtë pikë të sezonit.

Curry vlerësoi kthimin e fundit të Draymond Green për sulmin e shpejtë të Luftëtarëve dhe përshtatja e veteranëve me njëri-tjetrin ka qenë një nxitës i dukshëm i këtij përmirësimi. Green, në sezonin e tij të nëntë si shoku i skuadrës së Curry, nuk e pa aq mirë në atë mënyrë.

“Steph është rrjedha”, tha Green. “Ai krijon rrjedhën. Dhe kështu kur ai është duke luajtur në mënyrën se si po luan dy netët e fundit, kjo i lejon të gjithë të tjerët të hyjnë në një rrjedhë. Unë nuk pajtohem pak me [the idea] ai ka nevojë që shkelja të rrjedhë për të. Ai krijon rrjedhën për ne, dhe ne të tjerët jemi në gjendje të plotësojmë dhe të bëjmë punët tona “.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu