Steph e di që Warriors kanë nevojë për ‘të gjitha duart në kuvertë’ me Wiseman jashtë fillimisht u shfaq në NBC Sports Bayarea

Luftëtarët do të jenë pa një kontribues kryesor gjatë javës së ardhshme ose të paktën, pasi rishtari James Wiseman do të rivlerësohet pas asaj periudhe pas diagnoza e një dore të ndrydhur nga fitorja e së shtunës mbrëma ndaj Detroit Pistons.

Steph Curry foli me gazetarët virtualisht të hënën dhe diskutoi se si Luftëtarët do të trajtojnë mungesën e Wiseman në ndërkohë.

“Ashtë një shqetësim sa herë që humbet ndokënd për çdo shtrirje të kohës, veçanërisht një djalë që është në rotacion, por ne do ta kuptojmë atë dhe dëmtimet janë padyshim një pjesë e çdo sezoni, pa marrë parasysh kur vijnë ju thjesht duhet të jeni në gjendje për tu rregulluar ”, tha Curry. “Unë nuk e di se cila është përgjigjja me rotacionin, por ne kemi qenë duke punuar për disa gjëra me formacionet tona me top të vogël, dhe (Eric Paschall) EP në pesë, (Damion Lee) D-Lee në të katër, Juan (Toscano-Anderson) do të luajë pak ndoshta, kështu që vetëm të gjitha duart në kuvertë “.

Trajneri i Warriors, Steve Kerr ka të ngjarë të duhet të keqpërdoret sepse siç vuri në dukje Anthony Slater i Athletic në pyetjen e tij, lista është në vetëm një qendër të shëndetshme Kevon Looney.

Si Paschall ashtu edhe Draymond Green kanë përvojë duke luajtur pesë, dhe patjetër që do ta bëj këtë në sparts gjatë ndeshjeve të ardhshme derisa Wiseman të ri-vlerësohet.

Siç mund ta shihni në videon më poshtë, Wiseman lëndoi dore në çerekun e tretë të ndeshjes së së shtunës mbrëma, duke rënë poshtë pas një pasimi të humbur të rrugicës nga Green.

LIDHUR: Stephen A. bën parashikim të guximshëm të titullit për Klay, Warriors

Wiseman u zëvendësua nga Looney në formacionin startues javën e kaluar, dhe bashkoi performancën e tij më të mirë të sezonit në një fitore ndaj Minnesota Timberwolves, duke shënuar 25 pikë dhe rrëmbyer gjashtë kërcime në pak më shumë se 24 minuta.

Formacioni fillestar nga katër ndeshjet e fundit të Warriors – Curry, Kelly Oubre, Andrew Wiggins, Green dhe Looney – ka luajtur së bashku për 64 minuta këtë sezon (për Basketball-Reference), dhe po tejkalon kundërshtarët me 33.2 pikë mbi 100 zotërime .

Looney do të jetë marrësi kryesor i pjesës më të madhe të minutave të Wiseman në mungesë të tij, por siç vuri në dukje Curry, e gjithë stol do të duhet të rritet derisa njeriu i madh të kthehet në fushë.

Shkarkoni dhe pajtohuni në Podcast Talk Dubs

Botuar fillimishtSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu