Me Golden State Warriors duke shijuar një fundjavë pushimi para një ndeshje me kampionin në mbrojtje Los Angeles Lakers të hënën, Steph Curry ishte akorduar për të Portland Trail Blazers anoj kundër Atlanta Hawks të shtunën në mbrëmje.

Pas Carmelo Anthony shpoi një kërcyes bazë prapa Solomon Hill, lojtari më i vlefshëm dy herë në mediat sociale.

Para se të qëllohej, Anthony krijoi hapësirë ​​me një stuhi strumbullarësh dinakë. Curry vlerësoi punën e shkëlqyeshme të këmbëve të golashënuesit veteran. Në Twitter, rojet e Luftëtarëve thanë se ai shikoi klipin e kovës së Anthony 20 herë.

Përmes @ StephenCurry30 në Twitter:

Anthony përfundoi garën me 11 pikë në 4-e-11 gjuajtje nga fusha. Gjatë fitores së Blazers 112-106 ndaj Trae

Young dhe Hawks, Anthony shtoi një vjedhje, kërcim dhe bllokim në 29 minuta.

Gjatë sezonit 2020-21, veterani 17-vjeçar ka mesatarisht 12 pikë me 39.8% nga fusha me 3.1 kërcime dhe 1.2 asistime për garë. Herën tjetër që Anthony dhe Blazers udhëtojnë në Chase Center është 3 Mars.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu