Curry, Kerr diskutojnë për ngritjen e disa minutave në fitore Dollarë fillimisht u shfaq në NBC Sports Bayarea

Steph CurryMinutat kanë qenë një temë e butonit të nxehtë Luftëtarët tifozë gjatë pjesës më të madhe të sezonit 2020-21, dhe të martën në mbrëmje panë rojën e yllit të luante më shumë sesa ka që nga 17 shkurti.

Dy herë NV MVP regjistroi gati 38 minuta, duke rrëzuar 14 nga 21 gjuajtjet e tij nga fusha (përfshirë 5-10 nga prapa harkut) për 41 pikë dhe gjashtë kërcime ndërsa Warriors vareshin për një fitore 122-121 ndaj Milwaukee Bucks në Chase Center. Trajneri i Warriors Steve Kerr u tha gazetarëve pas ndeshjes se ai dhe Steph kishin diskutuar për një përplasje në kohën e lojës me ndeshjen e ardhshme të ekipit që nuk do të vijë deri të Premten.

“Steph dhe unë kishim biseduar më herët në lojë për zgjatjen e minutave të tij pak, ne patëm dy ditë pushim dhe ai me të vërtetë ndihet shumë më mirë,” tha Kerr pas fitores. “Unë e di se ishte një lojë ku ai ra dhe ai po hidhërohej nga dhimbja, por dy ditët e fundit ai është ndjerë shumë më mirë me kockën e bishtit. Kështu që nuk e kishim mendjen të zgjasnim minutat duke pasur parasysh që ai i dha pjesën tjetër dhe se po shkon më mirë, dhe unë mendova se ai ishte thjesht fenomenal. Dua të them që Jrue Holiday është një nga rojet më të mira mbrojtëse në kampionat, dhe unë mendova se Jrue bëri një punë të shkëlqyeshme në Steph gjithë natën, thjesht duke i bërë presion, duke përdorur forcën dhe fizikun e tij, dhe Steph ende del atje dhe merr 41, mjaft mbresëlënëse lojë, e mahnitshme. ”

Warriors po vinte nga një përplasje e vështirë me tre ndeshje që përfshinte një humbje me 53 pikë, një varg që shfaqte shumë klip të zhgënjimit të dukshëm nga Curry në fushë. Në dy ndeshjet që shënuan humbjen me 53 pikë ndaj Toronto Raptors me të dhe Draymond Green në rrobat e rrugës, Curry shënoi 36 dhe 37 pikë respektivisht, por Warriors ende doli i shkurtër përballë Miami Heat dhe Atlanta Hawks.

Ai duke kontrolluar pak përpara shënimit të tetë minutave të çerekut të katërt, në krahasim me kthimin e tij standard rreth gjashtë minutave dukej se paguante dividentë, pasi Warriors ishin poshtë 100-91 ndaj Milwaukee kur Steph u kthye për herë të parë në dysheme .

LIDHUR: Kerr vlerëson lojën e Oubre në fitoren e Warriors

Golden State i kaloi Bucks 31-21 mbi atë finale 8:09 për të shpëtuar me një fitore shumë të nevojshme. Curry u pyet për të detajuar bisedën me Kerr në lidhje me minutat e tij, dhe u hodh me një rikthim të thjeshtë.

“Hej trajner, a mund të luaj dy minuta shtesë sonte? ‘Sure Steph, kjo funksionon shumë mirë.’ Në rregull, do të shihemi brenda katër minutash, “u tha Curry gazetarëve.

Duke pasur parasysh suksesin që Warriors panë në çerekun e katërt me një ri-hyrje të mëparshme nga Curry, ndoshta do të shohim që bëhet një pjesë më e qëndrueshme e rotacionit që do të shkojë përpara.

Shkarkoni dhe pajtohuni në Podcast Talk DubsSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu