Wright e bën veten të duket budalla përsëri duke kritikuar Steph fillimisht u shfaq në NBC Sports Bayarea

Nuk e di se çfarë i detyron njerëzit të bëjnë budalla në vetvete në përpjekje për të denigruar Steph Curry dhe atë që ai ka arritur, por ka vazhduar për aq kohë sa, në këtë pikë, ne vetëm mund të supozojmë se kurrë nuk do të ndalet. Me siguri ka të bëjë shumë me faktin se aftësia e tij gjithmonë ka qenë më imponuese sesa madhësia e tij, dhe ai e ka përdorur atë për t’u ngjitur në majën e sportit të tij, duke tejkaluar shumë nga lojtarët e tij të preferuar të denigruesit të shumtë gjatë rrugës.

Ndodhi përsëri të Mërkurën dhe përfshiu një shkelës të përsëritur. Nick Wright i Fox Sports ka ekspozuar gjatë veten e tij si një fanboy i LeBron James, dhe rekordi i Finales 3-1 kokë më kokë Curry mban Mbretin shpesh e ka bërë Wright të thotë disa gjëra qesharake – nga të cilat provohet se janë gabim.

Luftetaret nuk pati një fillim të shkëlqyeshëm në sezon, pasi ato u hodhën në erë nga Brooklyn Nets në Natën e Hapjes, dhe kultura e ashpër, e nxehtë ka qenë e shfrenuar që nga fundi i pjesës së parë. Një grupi të ri i mungon Draymond Green dhe duke filluar një rishtar 19-vjeçar kishte një clunker në ndeshjen e tij të parë në më shumë se nëntë muaj – kundër një prej favoritëve për të fituar titullin – dhe qielli po bie, pasi me sa duket është e sigurt që Golden State po drejtohet për një tjetër zgjedhje të lartë të lotarisë për të dytin vit radhazi .

Njerëzit e arsyeshëm do të pompojnë frenat dhe nuk do të çmenden për një madhësi kaq të vogël të mostrës, veçanërisht duke pasur parasysh kushtet. Por ka shumë kritikë të pakuptimtë atje, Wright shpesh kryesues midis tyre.

Shkarkoni dhe pajtohuni në Dubs Talk Podcast

Absurditetet e fundit të Wright? Ai Curry kurrë nuk ka kryer një ekip mediokër në play-off si Russell Westbrook, James Harden dhe Chris Paul kanë dhe, bazuar në atë që ndodhi në Natën e Hapjes, që ai do të provojë veten të paaftë për ta bërë këtë këtë sezon.

*** Rul sysh sy ***

“Unë mendoj se ky vit do të ekspozojë – jo të ekspozojë Steph si një lojtar – por të ekspozojë një pjesë të lojës së Steph Curry që shumë prej nesh … gjithmonë kemi dyshuar në heshtje, por kurrë nuk kanë qenë në gjendje ta shohin”, Wright tha në “Tufë”. “Cila është, në rregull, ne e dimë që Steph është pjesa perfekte në një ekip të shkëlqyeshëm, por a mundet ai të mbajë një ekip të keq – jo në një kampionat, jo në 55 fitore – si ‘periudhë, në playoff? Nëse jo playoffs, në një rekord .500? “

“Steph kurrë nuk ka pasur nevojë ta bëjë atë – atë që Russ është dashur të bëjë në vit [Kevin Durant] la, ose vitin kur KD u plagos, atë që Harden duhej të bënte vitin e tij të parë në Hjuston dhe një vit para se ta merrnin Chris Paul në Hjuston – e cila është një shkelje për veten e tij. Thuaj, dëgjo, ‘Nuk mund të fitoj një titull, por ne do të arrijmë në 45 fitore plus, ne do të shkojmë në playoff, dhe do të kalojë nëpër mua.’ Steph nuk është dashur kurrë ta bëjë këtë, dhe ajo që kam frikë se do të zbulojmë këtë vit është, kjo është shumë e mirë sepse ai nuk mundet “.

Unë do të ju kursej pjesën tjetër, por kjo në lidhje me përmbledh qesharake. Me sa duket, Curry dhe Warriors kurrë nuk kanë bërë asgjë para sezonit 2015-16.

Kjo është ajo që Wright do të besonit, por për fat të mirë, ne kemi internetin si një burim. Thjesht e shikova dhe, me siguri, Curry dhe Warriors në të vërtetë bëri ekzistojnë para dinastisë së fundit. Kush e dinte, hë? Ju mësoni diçka të re çdo ditë.

Jo vetëm që Curry tashmë ka bërë atë gjë që Wright beson se nuk mundet, por i vetmi MVP unanim në historinë e NBA ka një arritje me përmasa shumë më të mëdha në karrierën e tij të karrierës. Ai jo vetëm që i ka udhëhequr Warriors në playoff; ai e ngriti të gjithë franshizën nga ulluku.

Nga momenti kur Curry shkeli këmbën në NBA, ai ngriti lojën e atyre përreth tij. Ai duhet të ishte emëruar Rookie i Vitit dhe ta ndiqte atë me një fushatë akoma më të mirë të vitit të dytë, megjithëse kasta e tij mbështetëse kishte mungesë të madhe talentesh. Sezoni i tij i tretë u ndërpre për shkak të dëmtimeve kronike të kyçit të këmbës që kërkuan kirurgji.

Sezoni 2011-12 në të cilin ai luajti vetëm 23 ndeshje ishte hera e fundit që Warriors nuk fitoi të paktën 47 ndeshje të sezonit të rregullt dhe u kualifikua në playoff deri në sezonin e kaluar, kur Curry ishte i kufizuar në vetëm pesë ndeshje për shkak të dëmtimit .

Dëshironi të dini se si e dimë që Wright nuk ka parë playoff-in 2012-13? Sepse nëse do ta kishte, nuk ka asnjë mënyrë që ai të mbajë një fytyrë të drejtë ndërsa bën argumentin që bëri. Gjatë sezonit të rregullt, Curry filloi ngjitjen e tij në super yll dhe e vazhdoi atë në playoff, ku ai e udhëhoqi Golden State në një raund të parë për Denver Nuggets, dhe kishte San Antonio Spurs në litarë në raundin e dytë.

2013-14? 51 fitore në sezonin e rregullt dhe një vend në playoff.

2014-15? 67 fitore, MVP e tij e parë dhe kampionati i parë i ekskluzivitetit në 40 vjet.

2015-16? Një fitore rekord NBA 73 fitore, pa dyshim sezoni më i mirë statistikor nga një roje në historinë e ligës, MVP i parë unanim dhe një pezullim i diskutueshëm larg anijeve prapa-prapa.

Pastaj arriti Kevin Durant dhe të gjithë dukej sikur harruan gjithçka që kishte çuar deri në atë pikë. Kjo ide që Curry gjithmonë ka qenë e rrethuar nga talent të pamasë është qesharake dhe nuk mund të jetë larg së vërtetës. Curry nuk e ka bërë atë që kanë Harden, Paul dhe Westbrook? Oh te lutem. Kerri ka bërë atë që ata kanë bërë – dhe pastaj disa.

LIDHUR: Kjo statistikë e Steph tregon pse ai duhet të kthehet prapa kundrejt Bucks

Fakti që Wright është në kërkim të ndonjë linje arbitrare stat që Curry duhet të përmbushë – dhe tashmë e ka – në mënyrë që ta provojë atë të gabuar është provë e mëtejshme se disa fatkeqësisht nuk do të jenë të kënaqur. Anshtë një qëndrim irracional për të marrë, siç është ekstrapolimi i performancës në një lojë si një tregues i caktuar i asaj që do të vijë në 71-ën tjetër.

Për të gjithë lojtarët që Curry është dukur marrëzi gjatë viteve, numri është i zbehtë në krahasim me koleksionin e kritikëve që vazhdojnë të ekspozojnë veten si të tillë.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu