Gjatë Golden State Warriors118-91 fitore shpërthim gjatë Detroit Pistons të shtunën në mbrëmje, ekipi i transmetimit mirëpriti një fytyrë të re në stendë.

Për tremujorin e tretë, Klay Thompson u ul pas mikrofonit për të shërbyer si reporteri anësor i Golden State. Roja pesë herë i gjuajtjes së All-Star u bashkua me ish Warriors Kelenna Azubuike dhe transmetimi play-to-play i Golden State Bob Fitzgerald.

Warriors u përgjigj me Thompson në thirrje, duke tejkaluar Pistons 30-23 në çerekun e tretë. Shoku tjetër i Thompson, Splash Brother Steph Curry u mbyll veçanërisht gjatë periudhës së tretë. I mundësuar nga një treshe treshesh, Curry shpërtheu për 15 pikë në çerekun e tretë në gjuajtjet 6-e-9 nga fusha. Lojtari më i vlefshëm dy herë shtoi katër kërcime, tre asistime dhe një vjedhje.

Përmes @NBCSWarriors në Twitter:

Së bashku me thirrjen në tremujorin e tretë, Thompson priti partnerin e tij në kopshtin gjyqësor për një intervistë pas ndeshjes. Pas lojës, Curry u fut në mediat sociale, duke i dhënë Thompson me një notë “A +” për performancën e tij në stendë.

Përmes @ StephenCurry30 në Twitter:

Curry përfundoi anën kundër Pistons me një lojë të lartë 28 pikë në 11-e-17 gjuajtje nga fusha me shtatë asistime, pesë borde dhe dy vjedhje në 30 minuta.

Të ngjashme

Theksimi i performancës së Klay Thompson si reporter anësor vs Pistons

3 gjërat për të ditur: Steph Curry, Andrew Wiggins dhe Kelly Oubre Jr kombinohen për 66 pikë në fitoren kundër Pistons, 118-91

Listë

10 ndeshjet me rezultatin më të lartë të karrierës së Steph Curry në NBA

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu