Së pari deri të shtunën në mbrëmje ishte Bradley Beal, dhe ai doli dhe ra 50 në Indiana në një fitore që lëvizi Wizards kalimin e Pacers deri në vendin e nëntë.

Stephen Curry tha se e dinte që Beal ra me 50 pikë, që do të thoshte se Curry kishte nevojë për 22 pikë për të mbajtur epërsinë në shënimin e NBA deri në fund të natës.

Curry shënoi 24 në çerekun e parë në rrugën e tij për 49 në tre të katërtat.

Ndër garat që do të vijnë në javën e fundit të këtij sezoni të çuditshëm NBA, titulli shënues ia vlen të shikohet vetëm për faktorin argëtues. Shumica e sezoneve ky titull ishte mbyllur prej kohësh deri tani si një person – tre sezonet e fundit ishin James Harden – ishte tërhequr larg dhe ka një epërsi të pakapërcyeshme. Por këtë sezon Curry dhe Beal po luftojnë atë deri në javën e fundit.

Curry është mesatarisht 31.9 pikë për ndeshje këtë sezon, Beal 31.4. Pastaj është pak e një rënie për të Joel Embiid në të tretin në 29.2.

Sa e vështirë që Beal mund ta ndjekë Curry për titull këtë javë të fundit do të varet nga sa seriozisht ai ndryshoi kërcellin e tij – Beal u desh ta linte lojën në çerekun e katërt të Shtunën dhe nuk luajti në kohën shtesë për shkak të tij. Beal foli me gazetarët pas ndeshjes, zakonisht një shenjë që një dëmtim nuk është shumë serioz, por ne do të duhet të presim dhe të shohim se si do të luajë.

Sado i mrekullueshëm që ka qenë Beal në këtë ndjekje pikësh, ndjehet sikur Curry ka një veshje tjetër nëse e dëshiron atë.

Me të dy Wizards dhe Warriors që luftojnë për pozicionin e play-in në javën e fundit të sezonit, mos prisni që secili lojtar të marrë një kohë të lirë dhe të shkojë në titull. Gjithashtu, për shkak se ndeshjet janë serioze, mos prisni një lojë “David Robinson godet 41 goditje për t’u siguruar që ai kalon Shaq për titullin shënues” (Robinson shënoi 71 në ndeshjen e fundit të sezonit 1994 dhe fitoi kurora).

Por kjo garë është e ngushtë. Një natë “jashtë” me një rezultat total në adoleshencë mund të lëkundet në këtë garë. Do të jetë kënaqësi të shikosh Curry dhe Beal të zbresin në tel.

Këtu mund të shihni më shumë për Curry dhe the Warriors

Shikoni Stephen Curry duke ikur 11 3, shënon 49 pikë, ngriti Warriors për të fituar Damion Lee i Luftëtarëve thotë se ai u mor me koronavirus pavarësisht se ishte vaksinuar plotësisht Renditjet e Fuqisë NBA: Diellët vazhdojnë të rriten në vendin e parë

Stephen Curry shënon 49, Bradley Beal 50, gara e titullit shënon në javën e fundit fillimisht u shfaq në NBCSports.comSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu