Orlando Magic trajneri kryesor Steve Clifford të Premten la të kuptohet se rishtari Cole Anthony së shpejti mund të kthehet të luajë pasi pësoi një dëmtim të brinjës më 9 shkurt kundrejt Portland Trail Blazers.

Anthony pësoi një frakturë jo të zhvendosur në brinjën e parë të djathtë dhe ka qenë e kufizuar gjatë rehabilitimit të tij. Ai filloi të bënte më shumë punë në fushë këtë javë dhe ka përparuar në stërvitje për gjuajtje dhe mbajtje topash që nuk ishte në gjendje t’i bënte kohët e fundit.

Ndërsa Anthony ende nuk është pastruar për të marrë pjesë në praktikat e kontaktit të plotë, Clifford tha se shpresa është që Anthony do të jetë gati të luajë kur Magic të kthehet nga një udhëtim rrugor me pesë ndeshje West Coast që përfundon më 4 Prill kundrejt Denver Nuggets.

Sapo Anthony të jetë gati për të luajtur, zgjedhja e 15-të e përgjithshme do të kthehet për të luajtur roje, ndërsa Clifford parashikon që rishtari i sapo-fituar RJ Hampton do të jetë më larg topit. Shtimi i figurave të Anthony për t’i dhënë Magjisë një nxitje të madhe pasi u përball me disa lëndime që nga vonë.

Sigurisht, afati kohor i butë i siguruar nga Clifford nuk është vendosur në gur. Ai më parë ka thënë se dëmtimi është i rëndë për rehabilitimin, kështu që Anthony në fund të fundit mund të ketë nevojë për kohë shtesë para se të kthehet në formacion, por azhurnimi i fundit sigurisht tregon se ai po trendon në drejtimin e duhur.

Anthony, përmes 25 ndeshjeve të zhvilluara, është mesatarisht 11 pikë, 4.4 kërcime dhe 3.8 asistime këtë sezon.

Ky post fillimisht u shfaq në Wire Rookie! Na ndiqni Facebook!

Të ngjashme

Magic ‘i ngazëllyer’ për të zbritur RJ Hampton nga Nuggets në marrëveshjen Aaron Gordon

Cole Anthony reagon ndaj tregtisë Magjike Vucevic, Gordon, Fournier

Terrence Ross ka një reagim të qeshur ndaj furisë tregtare të Orlandos

Listë

Renditja e Rrymës së Energjisë së Rrjetit: Anthony Edwards pretendon vendin nr. 1Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu