TAMPA, Fla. – Orlando Magjike përpara Aaron Gordon të dielën u dha një faull flagrant-1 pasi ofroi një kontroll të shpatullave Toronto Raptors roje Kyle Lowry në tranzicion.

Shfaqja u pa nga shumë si hakmarrje ndaj Lowry nga një incident i mëparshëm gjatë flluskës, në të cilin Gordon u plagos.

Në atë lojë, Lowry i dha Gordon një faull të fortë gjatë një përpjekjeje për skuadër, por Magic sulmuesi dëmtoi padashur kërcellin e tij dhe humbi pjesën tjetër të kohës në flluskë. Gordon ende merret me efektet e këtij dëmtimi dhe vetëm kohët e fundit iu hoq kufizimi i minutave.

Sidoqoftë, ndëshkimi mund të ketë qenë nga një lojë që ndodhi në tremujorin e dytë të Dielën.

Pasi i dha një pasim prapa shpinës shokut të tij të skuadrës Nikola Vucevic, Gordon shkoi në pozitë për të përplasur xhamin në një gjuajtje të mundshme të humbur. Lowry ishte aty për ta nxënë jashtë, por dukej se bënte një gjest të drejtë në gjurin e Gordon.

Gordon do të dilte për pak kohë nga loja pas lojës për të ekzaminuar gjurin në dhomën e zhveshjes. Ai përfundimisht u kthye dhe u deklarua se kishte pësuar një gju të hipereksit.

Trajneri magjik Steve Clifford mori problem me lojën e Lowry.

“Ne jemi me fat, nga rruga, që [Aaron] nuk u lëndua më keq në pjesën e parë me gjurin e tij me Kyle Lowry, sido që të doni ta quani, bllokim i topit ”, tha Clifford. “Ai e goditi atë drejtë në gju, burrë. Shtë një lojë e rrezikshme. Një djalë mund të lëndohet keq. Zyrtarët e panë atë në gjysmë të kohës, më thanë. Por përsëri, ju mund të dëmtoni dikë duke e bërë keq atë. ”

Lowry mori përjashtim me hakmarrjen e gjuajtur nga Gordon, dhe duhej të mbahej nga shokët e skuadrës pas incidentit.

Të dy lojtarët nuk kishin një çështje tjetër pjesën tjetër të lojës, por Magic dhe Raptors do të takohen përsëri të martën në Orlando.

Gordon më vonë pësoi një dëmtim në kyçin e majtë në çerekun e tretë dhe u përjashtua nga kthimi në lojë nga Magic. Meqenëse ishte i dëmtuar, ai nuk foli për media pas ndeshjes dhe statusi i tij të martën është ende për t’u përcaktuar.

NBA shqyrton çdo faull teknik dhe flagrant të lëshuar dhe ka autoritetin për të disiplinuar më tej Gordon ndërsa ata gjithashtu mund të vlerësojnë në mënyrë retroaktive Lowry me një faull teknik ose gjobë të mundshme, pas rishikimit.

Ky post fillimisht u shfaq në Wire Rookie! Na ndiqni Facebook!

Të ngjashme

Pa dy lojtarë kryesorë, Pascal Siakam udhëheq Raptors për të fituar ndaj Magic

Cole Anthony i lumtur që është përsëri në një zakon pas rënies së xhirimeve

Shikoni: Reagimi i shëndetshëm i Greg Anthony për të parë fituesin e lojës së Cole

Listë

Renditjet e Fuqisë NBA: Jazz duke ecur së bashku pas lojës së Donovan MitchellSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu