Pasi shënoi 19 dhe 18 pikë në dy ndeshjet e tij të para si profesionist, James Wiseman ishte i qetë kundër Bullgarët e Çikagos dhe Detroit Pistons. Para se të përjashtonte nga loja në çerekun e katërt për herë të parë në karrierën e tij, zgjedhja e përgjithshme Nr. 2 në 2020 në draftin e NBA shënoi gjashtë pikë në gjuajtjen 3-nga-9 me gjashtë borde, dy bllokime dhe një asistim në 22 minuta

Performanca e Wiseman kundër Pistons ishte hera e parë në karrierën e tij të re që ai nuk varrosi asnjë shënues të vetëm. Produkti Memphis humbi dy përpjekje nga përtej harkut në Detroit.

Sidoqoftë, puna e Wiseman kundër Pistons do të mbahet mend për një sekuencë specifike në çerekun e katërt.

Me 6:29 të mbetur në lojë, Wiseman refuzoi një goditje nga Mason Plumlee. Rishtari vazhdoi të korridojë bllokun dhe të drejtojë bregun e topit në breg për një pishinë të theksuar me një dorë. Gjatë pushimit të tij me rrëshqitje në shportë, Wiseman shfaqi doreza të lëmuara në tranzicion dhe një përfundim dinak të hapit në euro.

Kur flasim për vozitjen mbresëlënëse të Wiseman në kovë pas Golden Statefitorja 116-106 në Detroit, Steve Kerr iu referua lojtarit më të vlefshëm në fuqi të NBA-së.

Unë gjithashtu mendova se James kishte një shtrirje me të vërtetë të mirë në të katërtin ku madhësia dhe prania e tij në bojë. Për herë të parë me të vërtetë në të katër ndeshjet, dukej sikur ai e dinte se ku ishte puna e tij – për të mbrojtur rim, jo ​​faull, të përdorte madhësinë e tij dhe atletizmin e tij. Ai bëri disa shfaqje të mëdha ku ne morëm ndalesa dhe rezultate në anën tjetër. Dhe, sigurisht, ‘loja e tij Giannis’ ishte mjaft mbresëlënëse, gjithashtu, në tranzicion.

Dëgjoni konferencën e plotë për shtyp të Kerr pas ndeshjes përmes Luftëtarët SoundCloud.

Shikoni “Giannis lojë” të Wiseman përmes @ luftetaret në Twitter:

Përmes katër ndeshjeve të tij të para në NBA, Wiseman është mesatarisht 12.5 pikë në 43.9% gjuajtje nga fusha me 5.8 kërcime dhe 1.5 bllokime në 23.5 minuta për garë.

Të Premten, Wiseman është planifikuar të bëjë debutimin e tij në Bay Area në Chase Center të San Franciskos kundër Portland Trail Blazers.

Të ngjashme

Steve Kerr thotë se Andrew Wiggins ‘mori përsipër lojën’ vs Pistons

Shikoni: Kelly Oubre Jr bën 3-pikëshin e parë si anëtare e Warriors gjatë tremujorit të parë vs Pistons

Donovan Mitchell i Jazz reagon ndaj performancës së James Wiseman në gjysmën e parë vs Bucks në Ditën e Krishtlindjes

Raporti Rookie: James Wiseman shkëlqen përsëri në humbjen e Warriors vs Bucks në Ditën e Krishtlindjes

Shikoni: Draymond Green trajnon rishtarin James Wiseman në anën e djathtë të Ditës së Krishtlindjes vs.

Raporti Rookie: James Wiseman jeton deri në bujë në debutimin në NBA vs Nets

Listë

Warriors vs. Pistons Notebook: Andrew Wiggins ndihmon në mbylljen e udhëtimit rrugor me fitoren në Detroit, 116-106

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu