Kerr thotë që Dub-et kanë nevojë për ‘zjarrin’ e Draymond pas humbjes vs. Rrjeta fillimisht u shfaq në NBC Sports Bayarea

Nuk vonoi shumë Kevin Durant dhe Brooklyn Nets për të pohuar dominimin e tyre ndaj Luftëtarët të martën në mbrëmje. Rezultati përfundimtar 125-99 tregoi historinë. Kështu edhe epërsia e Nets 40-25 pas çerekut të parë.

Luftëtarët thjesht dukeshin të humbur dhe mungesadaisik, veçanërisht në mbrojtje. Durant (22 pikë) dhe Kyrie Irving (26 pikë) bëri punë të shpejtë të Luftëtarëve dhe shndërroi të gjithë tremujorin e katërt në kohën e plehrave.

“Ne u shtypëm sonte,” tha trajneri Steve Kerr. “Thjesht nuk më pëlqente niveli ynë i konkurrencës. Thjesht u ndie sikur ishim atje për pjesën e parë. Në fakt mendova se do të garonim më shumë dhe do të luanim mbrojtje më të mirë. Ne nuk e bëmë atë. Ne nuk u futëm në hapësirën e tyre ajrore në pjesën e parë.

“Unë mendoj [assistant coach] Ron Adams tha se në pjesën e parë ata kishin 23 pikë në lojëra një për një. Thjesht u ndjeva sikur ne po tërhiqeshim dhe ata morën djem që mund të hiqnin driblimet dhe të shënonin. Edhe Kevin edhe Kyrie me të vërtetë kishin mënyrën e tyre në atë pjesë të parë. Mungesa e fizikalitetit dhe konkurrencës ishte gjëja më zhgënjyese. ”

Shkarkoni dhe pajtohuni në Dubs Talk Podcast

Ky është një vlerësim i sinqertë nga Kerr, i cili po përpiqet të bashkojë së bashku një tufë pjesësh lëvizëse. James Wiseman dukej i denjë për numrin 2 të përgjithshëm në zgjedhjen e tij debutues mbresëlënës me 19 pikë, por Andrew Wiggins (4-për-16) luftoi së bashku me Kelly Oubre Jr (3-për-14) dhe Steph Curry (7-për-21).

Kerr tha se sulmi filloi të shtypte dhe të merrte goditje të këqija sapo Nets hapën epërsinë e hershme. Curry ndjeu të njëjtën vibe në fushë.

“Unë mendoj se u irrituam pak me goditjet tona që nuk ranë në tremujorin e parë,” tha Curry. “Ne patëm disa pamje të mirë dhe humbëm një tufë. Dikur na deflatoi pak dhe kjo, nga ana tjetër, na hoqi avantazhin në fundin e mbrojtjes. Kundër një ekipi si ai, ata do t’ju ekspozojnë nëse nuk ushtroni ndonjë presion ose jeni fizik ose nëse nuk vini me asnjë lloj buze në atë fund të dyshemesë.

“Ju shikoni lart, gjashtë minuta të mbetura, jeni poshtë shifrave dyshifrore. E dinit se do të ishte një detyrë e vështirë nëse i lini ata të fillojnë një fillim të mirë ashtu. Pjesa tjetër ishte histori. ”

LIDHUR: KD tha se ai nuk ndiente ‘asnjë emocion’ përballë Luftëtarëve

Lojtari tjetër kryesor i Golden State, Draymond Green, u transferua në statusin e spektatorit ndërsa ushqeu një muskul të tendosur në këmbën e tij të djathtë. Green mbante një maskë në stol, i hoqi aftësitë e tij për të qenë një drejtues dyshemeje në mes të aksionit. Kerr vuri re mungesën.

“Draymond ka qenë zemra dhe shpirti ynë për sa kohë që unë kam qenë këtu,” tha Kerr. “Ne kemi nevojë për zjarrin e tij. Kjo ishte e dukshme sonte. Ne ramë mbrapa herët, u dekurajuam pak. … Kjo është ajo që e bën Draymond lojtarin që është. Ai do të na frymëzojë kur të kthehet. Ai do të sjellë nivelin e konkurrencës, nivelin e mbrojtjes lart. Ne e presim me padurim këtë. ”

Sforcimi i Green nuk pritet ta mbajë atë larg për shumë kohë dhe ekipi shpreson se ai mund të kthehet për ndeshjen e Ditës së Krishtlindjeve kundër Milwaukee Bucks. Nëse rezultati i së martës ishte ndonjë tregues, ata do të kenë nevojë për të për një fitore kundër MVP në fuqi Giannis Antetokounmpo dhe Co.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu