Pas rënies së 92 pikëve në dy ndeshjet e tij të mëparshme, Steph Curry ishte i qete kunder Los Angeles Clippers të mërkurën në mbrëmje.

Golden State Warriors‘portieri shënoi vetëm 13 pikë në 5-të-17 gjuajtje nga fusha me pesë asistime, katër kërcime dhe një vjedhje në 35 minuta.

Patrick Beverley dhe mbrojtja e Clippers e mbushën Curry, duke e kufizuar atë në vetëm një treshe në gjashtë përpjekje nga përtej harkut. Sidoqoftë, prodhimi i tij i vetëm nga distanca e largët erdhi në një goditje të vështirë të kontestuar pas një sekuence konkurruese mbrapa dhe me radhë me Beverley.

Përmes @NBCSWarriors në Twitter:

Me zhvillimin e lojës, një moment bëri që tifozët e Warriors të mbanin frymën e tyre kolektive. Në çerekun e katërt, Curry la lojën pasi rrotulloi kyçin e këmbës ndërsa luante në mbrojtje.

Në shtypësin e tij pas ndeshjes me anëtarët e medias, Steve Kerr tha Curry i tha atij se nuk mendon se shkulja e kyçit të këmbës është diçka serioze.

Ai e shkul atë. Ai më tha se nuk është serioze. Ai do të vijë nesër dhe do të marrë trajtim. Ne do ta kontrollojmë atë. Lajmi i mirë është që Steph nuk mendon se është diçka shumë serioze.

Dëgjoni shtypësin e plotë të postës së Kerr përmes Luftëtarët SoundCloud.

Curry do të ketë të enjten për të punuar në kyçin e këmbës së tij para konkursit të dytë të serisë me dy lojëra të Golden State me Clippers të Premten. Me historinë e dëmtimit të kyçit të Curry, Warriors ka të ngjarë të jetë i kujdesshëm me lojtarin më të vlefshëm për dy herë në NBA.

Të ngjashme

Steph Curry i Luftëtarëve u emërua Konferenca Perëndimore Lojtari i Javës

Klay Thompson reagon ndaj performancës së lartë të karrierës së Steph Curry me 62 pikë kundër Blazers

Seria e gjuajtjeve të lira të rekord ekskluzivitetit të Steph Curry mbaron me 80 radhazi

Listë

3 gjërat për të ditur: Eric Paschall nuk ka 19 pikë në stol, Warriors bien larg në betejën e ashpër kundër Clippers, 108-101

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu